STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Po jednej stronie AGO, po drugiej StylDunów. Bratobójczy pojedynek w 5. rundzie Snow Sweet Snow

x-kom AGO miało jak dotychczas dwie okazje, by awansować do kolejnej fazy Snow Sweet Snow, z kolei StylDunów dwukrotnie musiał bronić się przed eliminacją. Ostatecznie oba polskie zespoły zmierzą się ze sobą w bezpośrednim meczu 5. rundy, co oznacza, że dla jednej z nich nie wystarczy biletów do Main Swiss Stage.

x-kom AGO vs StylDunów
12:00 (BO3)

Szczególne powody do rozczarowania tym faktem mają Jastrzębie. Podopieczni Mikołaja „miniroxa” Michałkowa z wysokiego C rozpoczęli przecież zmagania, pokonując zarówno Ambush Esport, jak i 100PingGods. Problem w tym, że potem przyszła zniżka formy, którą skutecznie wykorzystały SKADE i SINNERS Esport, przez co AGO wciąż nie może być pewne swojej przyszłości. Co gorsza, tym razem zawodnicy warszawskiej organizacji nie mogą już pozwolić sobie na wpadkę, bo o ile wcześniejsze nie miały tak bolesnych konsekwencji, tak dziś oznaczałaby ona całkowite zmarnowanie szansy na dalszą grę w Snow Sweet Snow.

W przypadku StyluDunów wszystko wyglądało odwrotnie, bo rodzimy miks zaczął od dwóch porażek, przegrywając m.in. z Copenhagen Flames. Przez to Paweł „byali” Bieliński i spółka już od 3. rundy muszą żyć z widmem eliminacji majaczącym im nad głowami. Mimo to udało im się wygrzebać z tarapatów za sprawą triumfów nad Ambush oraz GROND. Co ciekawe, chociaż zarówno SD, jak i AGO wcześniej rywalizowały we wspólnej polskiej grupie, to będzie to dopiero ich pierwsze bezpośrednie spotkanie. Faworytami wydają się co prawda Jastrzębie, ale kto wie, co się stanie, jeżeli Filip „tudsoN” Tudev, który prawdopodobnie dziś znowu wesprze Dunów, ponownie odpali maszynę?

Mecz pomiędzy x-komem AGO a StylemDunów rozpocznie się o godzinie 12:00 i rozegrany zostanie w systemie BO3. Polskojęzyczną transmisję z tego spotkania obejrzeć będzie można pod tym adresem. Przypomnijmy, że zwycięzca awansuje do trzeciej fazy Snow Sweet Snow, w której wystąpi też m.in. Anonymo Esports.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Po tytuł i 10 tysięcy złotych. Ruszają finały Polish Cup Winter 2021

Po wyczerpującej fazie zasadniczej drużyny otrzymały kilka dni wolnego, ale to dobiegło już końca. Oto przed nami finałowy turniej Rainbow Six Polish...