Przywykliśmy już do zawirowań kadrowych na duńskiej scenie CS:GO. Gdy aspiracje do walki na najwyższym światowym poziomie ma kilka formacji z jednego kraju, trudno kwestionować poszukiwania złotego środka. W ubiegłym roku przez pewien czas wydawało się, iż znalazło go Heroic, które wygrało między innymi ESL One Cologne, ale i ten zespół ostatecznie nie był w stanie przetrwać próby czasu, tak jak udało się to Astralis. Skandynawska formacja po rozczarowującym występie na Intel Extreme Masters Katowice 2021 postanowiła odsunąć od wyjściowej piątki Johannesa "b0RUPa" Borupa oraz Nikolaja "niko" Kristensena. Powstałe wakaty wypełnią ściągnięci z MAD Lions Rasmus "⁠sjuush⁠" Beck oraz Ismail "⁠refrezh⁠" Ali.

Po świąteczno-noworocznej przerwie Heroic wzięło udział nie tylko we wspomnianym już IEM-ie, na którym zajęło 9-12. miejsce, ale też w cs_summit 7, gdzie uplasowało się na najniższym stopniu podium. W tak zwanym międzyczasie organizacja została przejęta przez norweskie Omaken Sports, zyskując przy okazji nowych inwestorów i w konsekwencji także zastrzyk gotówki.

Heroic zdecydowało się na przebudowę dywizji CS:GO, będąc obecnie ósmą siłą globu. Wspólnie z b0RUPEM i niko skandynawski kolektyw triumfował nie tylko na ESL One, ale i na DreamHack Open Fall 2020. Świetna dyspozycja sprawiła, iż drużyna w fotelu lidera światowego rankingu spędziła łącznie trzy tygodnie. Powrót na ten poziom na pewno nie będzie łatwy, choć wcale nie jest powiedziane, że sjuush i refrezh z marszu nie staną się poważnymi wzmocnieniami. Duet związany dotychczas z Lwami już nie raz udowodniał przecież swoją wartość. A skoro przywołaliśmy znów MAD Lions – cóż, przyszłość tej gałęzi duńskiego CS-a jawi się obecnie w ciemnych barwach.

W tej sytuacji skład Heroic prezentuje się następująco:

  • Casper „cadiaN” Møller
  • Martin „stavn” Lund
  • René „TeSeS” Madsen
  • Rasmus "⁠sjuush⁠" Beck
  • Ismail "⁠refrezh⁠" Ali

W MAD Lions pozostała natomiast następująca trójka graczy:

  • Fredrik „⁠roeJ⁠” Jørgensen
  • Rasmus „⁠HooXi⁠” Nielsen
  • Thomas „TMB” Bundsbæk

Artykuł pierwotnie dotyczył jedynie wieści o graczach odsuniętych od składu Heroic, a następnie został zaktualizowany o informacje na temat nowych nabytków duńskiej drużyny.