STS
fot. GG League/Maciej Kołek

W pogoni za krajową elitą. Oto drabinka zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski

Już na początku przyszłego tygodnia walka o awans do ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021 wejdzie w decydującą fazę. To właśnie wtedy odbędą się zamknięte eliminacje, w których trakcie o cztery bilety rywalizować będzie dwanaście drużyn.

Wśród nich znajdziemy m.in. Anonymo Esports. Janusz „Snax” Pogorzelski i spółka jako skład zaproszony zaczną zmagania dopiero od drugiej rundy, zaś ich rywalem będzie… W sumie nie wiadomo jeszcze kto, bo o tym przesądzi rozegrane wcześniej spotkanie pomiędzy CLEANTmixem a powszechnie lubianym miksem StylDunów. Szansę na pozostanie w krajowej elicie ma także Illuminar Gaming, czyli teoretyczny obrońca tytułu. „Teoretyczny”, bo od czasu zakończenia poprzedniego sezonu organizacja zdążyła całkowicie zmienić skład i dlatego musi brać udział w eliminacjach. Te podopieczni Jędrzeja „bogdana” Rokity zainaugurują starciem z nowymi reprezentantami AVEZ Esport lub też powołanym niedawno do życia Tarczyński Protein Teamem.

Kolejną okazję na to, by zaistnieć wśród najlepszych w kraju będzie mieć HONORIS. Drużyna Wiktora „TaZa” Wojtasa i Filipa „NEO” Kubskiego nigdy jeszcze w ESL MP nie zagrała, ale teraz ma na to fantastyczną szansę, bo trafiła do teoretycznie łatwiejszej części drabinki. W tej znalazły się też m.in. piratesports oraz Dr Pepper Team, które stoczą bezpośredni pojedynek o prawo zmierzenia się z ekipą dwóch weteranów. W najwyższej klasie rozgrywkowej chętnie pozostałby też PGE Turów Zgorzelec, ale najpierw nowi podopieczni klubu koszykarskiego z Dolnego Śląska będą musieli poradzić sobie z Gloria Victoribus Clanem, a potem czekać będzie na nich jeszcze Śląsk Wrocław Esports.

Drabinka zamkniętych eliminacji prezentuje się następująco:

1. runda UB 2. runda UB 3. runda UB
HONORIS 0
TBD 0
piratesports 0 TBD 0
Dr Pepper 0 TBD 0
Śląsk Wrocław 0
TBD 0
PGE Turów 0
GVC 0
Illuminar 0
TBD 0
TPT 0 TBD 0
AVEZ 0 TBD 0
Anonymo 0
TBD 0
StylDunów 0
CLEANTmix 0
1. runda LB 2. runda LB 3. runda LB
TBD 0 TBD 0
TBD 0 TBD 0
TBD 0
TBD 0
TBD 0
TBD 0
TBD 0 TBD 0
TBD 0 TBD 0
TBD 0
TBD 0
TBD 0
TBD 0

Zamknięte eliminacje do ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021 odbędą się 1 i 2 marca – każdego dnia mecze ruszać będą o godzinie 16:00. Podczas zawodów będzie można wywalczyć cztery przepustki do fazy zasadniczej wiosennej odsłony ESL MP. Te wpadną w ręce ekip, które zatriumfują w meczach trzeciej rundy drabinki wygranych oraz przegranych.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

IEM Katowice: Gambit Esports vs Natus Vincere – statystyki graczy

To naprawdę gorzki piątek dla fanów Natus Vincere. Ich ulubiony zespół przegrał bowiem w ćwierćfinale Intel Extreme Masters Katowice 2021, co oznacza,...