STS
fot. Turner Sports/ELEAGUE

Happy raczej niezbyt happy. Francuz odsunięty od składu Giants

Nieco ponad tydzień temu pojawiły się nieoficjalne doniesienia, że Vincent „Happy” Schopenhauer może zniknąć z podstawowego składu Vodafone Giants. Dziś plotki te przestały być już plotkami, a stały się rzeczywistością – Francuz oficjalnie wylądował na ławce rezerwowych.

29-latek w przeszłości mógł dwukrotnie świętować mistrzostwo Majora CS:GO. Od ubiegłego roku był on jednak związany już ze sceną VALORANTA i wraz ze składem Orgless awansował nawet na VALORANT First Strike Europe. To właśnie owa ekipa została niemal w całości zakontraktowana w połowie stycznia przez Gitans, które po średnio udanych miesiącach postanowiło postawić na nowe otwarcie. Niemniej to również było dalekie od ideału, bo Schopenhauer i jego koledzy, chociaż dostali się na LVP Rising Series, to potem zawodów tych nie zawojowali, a do gry o przepustkę na VALORANT Masters na dobrą sprawę nawet się nie włączyli.

Ofiarą tych rozczarowujących rezultatów padł właśnie Happy, który został odsunięty od drużyny i można z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, że w najbliższym czasie opuści ją definitywnie. Co ciekawe, jego następcą okazał się Adolfo „Fit1nho” Gallego. Hiszpan tym samym powraca do Gitans po zaledwie miesięcznej prawie – warto bowiem wspomnieć, że był on częścią poprzedniej reprezentacji organizacji. – Jestem niezwykle zmotywowany faktem, że stałem się częścią tego projektu. W nowym zespole zamierzam dać z siebie wszystko – zapewnił 21-letni gracz. Pierwszą ku temu okazją będą nadchodzące eliminacje do VALORANT Champions Tour 2021.

W tej sytuacji skład Vodafone Giants prezentuje się następująco:

  • Daniil „pipsoN” Meshcheryakov
  • Ričardas „Boo” Lukaševičius
  • Aaro „hoody” Peltokangas
  • Johan „Meddo” Renbjörk Lundborg
  • Adolfo „Fit1nho” Gallego
  • Vincent „Happy” Schopenhauer – rezerwowy
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Misfits wciąż walczy o play-offy LEC. Zespół Vandera pokonuje EXCEL i zgarnia czwarty punkt w tabeli

Pierwszy mecz z udziałem Polaków w tym tygodniu League of Legends European Championship za nami. W drugim dzisiejszym starciu czołowych europejskich r...