Na potwierdzenie plotek wieszczących historyczną, pierwszą zmianę w dywizji CS:GO OG nie musieliśmy zbyt długo czekać. Jeden z założycieli międzynarodowej drużyny, Nathan „⁠NBK-⁠” Schmitt, już oficjalnie został odesłany na ławkę rezerwowych.

We wrześniu 2019 roku NBK- i Aleksi "Aleksib" Virolainen znaleźli się w bliźniaczej sytuacji zawodowej. Francuz w przededniu finału StarLadder Major Berlin 2019 stracił miejsce w Teamie Vitality, natomiast Fina z ENCE po zakończeniu imprezy czekał ten sam los, choć cały świat wiedział o tym już od kilkunastu dni. Niechciani w swoich drużynach zawodnicy postanowili, że wspólnymi siłami dadzą początek nowemu projektowi, który będą przedstawiać zainteresowanym organizacjom z nadzieją, że jedna z nich wspomoże jego realizację. Pierwsze plotki mówiły o zainteresowaniu zespołem ze strony 100 Thieves, jednak ostatecznie w grudniu został on przyjęty na pokład klubu odnoszącego spektakularne sukcesy na scenie Doty 2, OG.

Od tego momentu skład utrzymywał jednolitą formę, bo i do niedawna nie było większego powodu, żeby coś w nim zmieniać. OG jako drużyna może i nie rozwijało się w astronomicznym tempie, ale mimo wszystko szło minimalnie do przodu, odhaczając kolejne punkty na liście celów. We wrześniu ubiegłego roku ekipa Schmitta po długich podchodach przebiła się do czołowej dziesiątki światowego rankingu i skutecznie broniła miejsca wśród najlepszych. Straciła je po niemrawym wejściu w nowy sezon – najlepszym dotychczasowym wynikiem formacji był ćwierćfinał podczas cs_summit 7, oprócz tego zajęła ona ostatnie miejsce w swojej grupie sezonu zasadniczego BLAST Premier oraz zanotowała dwie porażki na Intel Extreme Masters Katowice 2021. Negatywne rezultaty były powodem startu wewnętrznych narad, których efektem jest roszada kadrowa z udziałem 26-latka.

Przeszliśmy wiele i osiągnęliśmy przyzwoite wyniki, ale ostatecznie nie znaleźliśmy porozumienia w kwestii tego, co da nam stabilność w grze na najwyższym poziomie. [...] Praca z osobami z tak wielu różnych środowisk i o tak różnych podejściach uczyniła mnie lepszym człowiekiem i graczem. Pomimo wielu wyzwań, które pojawiły się podczas tej przygody, muszę podziękować za wszystko moim byłym kolegom oraz organizacji. Mając to na uwadze, jestem przekonany co do swojej zdolności do dalszej rywalizacji na poziomie tieru 1 i tego, co mogę wnieść do każdej ekipy na serwerze i poza nim. [...] Czuję, że jestem gotowy przejąć prowadzenie i wiele obowiązków w odpowiednim projekcie, ale nie jest to konieczne i potrafię się dostosować – napisał NBK- w swoim oświadczeniu

Organizacja poprosiła fanów o cierpliwość jeśli chodzi o ogłoszenie następcy Francuza, bo potrzebuje chwili, aby wybrać zawodnika skrojonego na jej potrzeby. Częściowo potwierdzone doniesienia mówiły o tym, że formacja skupi się na strzelcach bez kontraktu lub mających status rezerwowego w aktualnym zespole.

Tak obecnie wygląda skład OG:

  • Aleksi „Aleksib” Virolainen
  • Issa „ISSAA” Murad
  • Valdemar „valde” Bjørn Vangså
  • Mateusz „mantuu” Wilczewski
  • Casper „ruggah” Due – trener
  • Nathan „NBK-” Schmitt – ławka rezerwowych