STS
fot. ESL/Adela Sznajder

Gładka przeprawa Maru, Serral poza turniejem. Znamy komplet ćwierćfinalistów IEM Katowice

Dla czterech graczy przygoda z play-offami turnieju StarCrafta II w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2021 zakończyła się już pierwszego dnia. Szczęścia nie miał m.in. półfinalista ubiegłorocznej odsłony zawodów, Joona „Serral” Sotala.

Fin okazał się bowiem słabszy od innego przedstawiciela Europy, Clémenta „Clema” Desplanchesa. Zaledwie 18-letni Francuz od samego początku mocno naciskał na o wiele bardziej doświadczonego rywala i w pewnym momencie zanosiło się nawet, że może wygrać 3:0! Ostatecznie jednak do niczego takiego nie doszło, bo przy wyniku 0:2 Serral w końcu się przebudził i ruszył do odrabiania strat. Co ciekawe, udało mu się nawet wyrównać stan potyczki, ale to byłoby na tyle – ostatnie słowo należało do nastoletniego zawodnika Teamu Liquid, który tym samym odebrał Sotali nadzieje na powtórzenie albo może nawet poprawę wyniku sprzed roku.

Powody do rozczarowania ma również Kim „Stats” Dae Yeob. Koreańczyk, który dwa lata temu mógł świętować w Katowicach zdobycie wicemistrzostwa, tym razem po zaciętym boju musiał uznać wyższość Riccardo „Reynora” Romitiego i odpadł już w Ro12. Jego los podzielił Lee „INnoVation” Shin Hyung – doświadczony Terran podczas bratobójczego pojedynku okazał się słabszy od Wona „PartinGa” Lee Saka. Nic do powiedzenia nie miał natomiast Gabriel Raffaele „HeRoMaRinE” Segat. Reprezentujący mousesports Niemiec został brutalnie sprowadzony na ziemię przez Cho „Maru” Seong Ju, który rozgromił swojego przeciwnika aż 3:0.

Komplet piątkowych wyników prezentuje się następująco:

26 lutego
15:00 Stats 2:3 Reynor BO5
16:20 Maru 3:0 HeRoMaRinE BO5
17:40 INnoVation 1:3 PartinG BO5
19:00 Serral 2:3 Clem BO5

Już jutro kolejne pojedynki, tym razem w ramach ćwierćfinału. Do gry wejdą też triumfatorzy fazy grupowej, wśród których znajdzie się niepokonany jak dotychczas Jun „TY” Tae Yang. Główny faworyt imprezy spróbuje potwierdzić swoje mistrzowskie ambicje i jednocześnie przedłużyć udaną passę podczas potyczki z PartinGiem. Niemniej najciekawsze starcie dnia odbędzie się bez wątpienia o godzinie 16:20 – to właśnie wtedy naprzeciwko siebie staną broniący wywalczonego w 2020 roku tytułu Lee „Rogue” Byeong Yeol oraz Maru.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

27 lutego
15:00 Dark vs Reynor BO5
16:20 Rogue vs Maru BO5
17:40 TY vs PartinG BO5
19:00 Zest vs Clem BO5

Mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV. Turniej StarCrafta II w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2021 potrwa do 28 lutego, zaś jego łączna pula nagród wyniesie 250 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Szybko poszło. NBK- już poza głównym składem OG

Na potwierdzenie plotek wieszczących historyczną, pierwszą zmianę w dywizji CS:GO OG nie musieliśmy zbyt długo czekać. Jeden z założycieli międzynarod...