STS
Rogue
fot. ESL/Bart Oerbekke

Rogue vs Maru ozdobą ćwierćfinałów IEM Katowice 2021 w StarCraft II

Żarty się skończyły – walka o mistrzostwo Intel Extreme Masters Katowice 2021 w StarCrafta II wchodzi w decydującą fazę. Szanse na upragniony tytuł ma już tylko ośmiu zawodników, ale ten stan nie potrwa długo. Wszak przed nami mecze ćwierćfinałowe, po których czterech z nich pożegna się z marzeniami o sukcesie.

Bez wątpienia najciekawszą ćwierćfinałową parę tworzą Lee „Rogue” Byeong Yeol oraz Cho „Maru” Seong Ju. Pierwszy to obrońca tytułu, który gładko przebrnął przez fazę grupową, wygrywając w zbiorze D. Drugi w swojej grupie rzutem na taśmę musiał uznać wyższość Juna „TY” Tae Yanga, przez co zmagania w play-offach zaczął już od Ro12, ale nie sprawiło mu to większego problemu, bo rozgromił swojego rywala. Dla Maru dzisiejszy pojedynek będzie też okazją do odegrania się na o cztery lata starszym od siebie rywalu, bo ten pod koniec ubiegłego roku upokorzył go podczas AfreecaTV GSL Super Tournament 2, wygrywając z nim aż 3:0 i wyrzucając za burtę już w drugiej rundzie fazy pucharowej.

Koreański bratobójczy pojedynek nieco później stoczą także wspomniany już TY oraz Won „PartinG” Lee Sak – faworytem będzie oczywiście 26-letni Terran. Przy okazji warto będzie także przyglądać się poczynaniom dwóch graczy z Europy, którym udało się pozostać w stawce. Już o godzinie 15:00 na serwerze pojawi się Riccardo „Reynor” Romiti, którego rywalem będzie Park „Dark” Ryung-woo, zaś cztery godziny później swojej szansy podczas meczu z Joo „Zestem” Sung-wookiem poszuka Clément „Clement” Desplanches. Co warte wspomnienia, na papierze wydaje się, że przedstawiciele Starego Kontynentu wcale nie będą podczas tych starć bez szans.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

27 lutego
15:00 Dark vs Reynor BO5
16:20 Rogue vs Maru BO5
17:40 TY vs PartinG BO5
19:00 Zest vs Clem BO5

Mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV. Turniej StarCrafta II w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2021 potrwa do 28 lutego, zaś jego łączna pula nagród wyniesie 250 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Liquid ostatnią nadzieją na zatrzymanie dominacji regionu CIS na IEM Katowice 2021. Dziś półfinały imprezy

Intel Extreme Masters Katowice 2021 sprowadził się do walki CIS vs reszta świata. Sęk w tym, że siły "reszty" są mocno osłabione – w grze został wszak...