Duńska organizacja Ambush Esport powraca z kolejnym turniejem Counter-Strike'a skierowanym do żeńskiej części społeczności. Już dziś rusza Ambush Female Winter Cup, podczas którego zobaczymy w sumie szesnaście ekip, w tym cztery z Polski.

Sama pula nagród ma charakter raczej symboliczny i wyniesie 1,5 tysiąca euro, sama impreza będzie jednak okazją do zmierzenia się z czołowymi przedstawicielkami europejskiej sceny CS:GO. Spore wyzwanie czeka np. na reprezentantki Arcane Wave, które wspierane będą przez Danutę "Danuu" Grajkowską i Karolinę "Liinę" Kasprzyk. Na drodze mistrzyń Polki z 2019 roku staną wszak m.in. Galaxy Racer Female, którego szeregi dopiero co zasiliła Viktoria "tory" Kazieva, a także Copenhagen Flames Female. Tym samym trudno nie odnieść wrażenia, że nasze rodaczki wcale nie będą faworytkami jeżeli chodzi o awans do kolejnego etapu.

Ciekawie będzie w grupie C, gdzie trafiły zarówno Team Saiprah, jak i byłe graczki ThunderFlash Female. Rodzime składy czeka jednak nie tylko bezpośredni bój, ale także i potyczki z GTZ Bulls Female oraz Anną "Ant1ką" Ananikovą i jej koleżankami z pride. Spore nadzieje na pewno wiążemy z występem Izako Boars Ladies. Podopieczne organizacji Piotra "izaka" Skowyrskiego to obecnie prawdopodobnie najmocniejszy przedstawiciel kobiecej sceny z Polski, który dwie poprzednie imprezy organizowane przez Ambush kończył w czołowej czwórce. Powtórka jest oczywiście możliwa, ale najpierw Angelika „Angelka” Kozłowska i spółka będą musiały poradzić sobie m.in. z Projectem C oraz zawodniczkami gospodarzy.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

27 lutego
14:00 Arcane Wave vs CPH Flames Female BO1
15:00 Team Saiprah vs GTZ Bulls Female BO1
15:00 ex-ThunderFlash Female vs pride BO1
15:00 Izako Boars Ladies vs Ambush Esport Female BO1
16:00 Arcane Wave vs Galaxy Racer Female BO1
17:00 Team Saiprah vs pride BO1
17:00 ex-ThunderFlash Female vs GTZ Bulls Female BO1
17:00 Izako Boars Ladies vs 0Boys5Alphas BO1
18:00 Arcane Wave vs High Coast Female BO1
19:00 Team Saiprah vs ex-ThunderFlash Female BO1
19:00 Izako Boars Ladies vs Project C BO1

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Ostatecznie awans do fazy pucharowej, która rozegrana zostanie jutro zapewnią sobie po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup.