Spośród czterech polskich składów, które wczoraj stanęły na linii startu Ambush Female Winter Cup, dwa przetrwały fazę grupową. Wobec tego Izako Boars Ladies i ex-ThunderFlash Female, bo o nich tu mowa, już dziś powalczą podczas play-offów.

Co więcej, obie wspomniane ekipy znad Wisły wygrały swoje grupy! Szczególne wyróżnienie należy się tutaj Angelice "Angelce" Kozłowskiej i jej koleżankom, które nie przegrały żadnego z trzech rozegranych przez siebie spotkań, ogrywając m.in. reprezentantki gospodarzy z Ambush Esport Female. Nieco mniej okazałe, aczkolwiek nadal warte wspomnienia, jest osiągnięcie byłych zawodniczek ThunderFlash Female. One co prawda zdążyły już poznać smak porażki, ulegając pride, ale nie miało to znaczenia, bo przegrał także faworyt zbioru C, GTZ Bulls Female. Przegrał właśnie z Polkami, w efekcie czego finiszował w tabeli za ich plecami.

Niemniej nie wszystkie rodzime drużyny wypadły równie dobrze. Więcej spodziewano się na pewno po Arcane Wave, które do ostatnich chwil rywalizowało z Copenhagen Flames Female, ale rzutem na taśmę poległo 13:16. Właśnie ten wynik przesądził o tym, że mistrzyń Polski z 2019 roku już na zawodach nie zobaczymy. Imprezy nie zawojował też zrekonstruowany pod koniec ubiegłego roku Team Saiprah. Zespół Martyny "LettyS" Owsik musiał uznać wyższość zarówno GTZ Bulls, jak i ex-ThunderFlash, przez co wygrana z pride po dogrywce nie miała już znaczenia i nie dała polskiej piątce upragnionego awansu.

Końcowy układ grup prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Galaxy Racer Female 3 3 0 1. NOFEAR5 3 3 0
2. CPH Flames Female 3 2 1 2. Fragbox Gaming Female 3 1 2
3. Arcane Wave 3 1 2 3. ItzAPizza 3 1 2
4. High Coast Female 3 0 3 4. Team DeftFox 3 1 2
Grupa C Grupa D
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. ex-ThunderFlash Female 3 2 1 1. Izako Boars Ladies 3 3 0
2. GTZ Bulls Female 3 2 1 2. Project C 3 2 1
3. Team Saiprah 3 1 2 3. Ambush Esport Female 3 1 2
4. pride 3 1 2 4. 0Boys5Alphas 3 0 3

Już dziś czołowa ósemka fazy grupowej zacznie rywalizację w play-offach. Te dla zawodniczek Izako Boars Ladies zaczną się od meczu z Francuzkami z Fragbox Gaming Female. Co znaczące, jeżeli Polski przejdą tego rywala, to w półfinale najprawdopodobniej podejmą główne faworytki turnieju, Galaxy Racer Female. Z kolei członkinie ex-ThunderFlash Female postarają się pomścić swoje koleżanki z Arcane Wave podczas potyczki z Copenhagen Flames Female.

Harmonogram play-offów prezentuje się następująco:

28 lutego
14:00 Galaxy Racer Female vs GTZ Bulls Female BO1
14:00 Izako Boars Ladies vs Fragbox Gaming Female BO1
14:00 NOFEAR5 vs Project C BO1
14:00 ex-ThunderFlash Female vs CPH Flames Female BO1
15:30 dwa mecze półfinałowe BO3
19:00 finał BO3

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Ambush Female Winter Cup potrwa do 28 lutego i zaoferuje swoim uczestniczkom łączną pulę nagród w wysokości 1,5 tysiąca euro.