STS
fot. Ubisoft Polska

NOX pewnie zmierza po mistrzostwo Polish Cup Winter. Czy ktoś zatrzyma faworytów?

Jeszcze przed startem finałów Rainbow Six Polish Cup Winter 2021 nietrudno było wyłonić faworyta do tytułu. Było nim oczywiście NOX Esports, które przez fazę zasadniczą przeszło niepokonane – co więcej, zespół ten porażki nie doznał także w dwóch pierwszych rundach play-offów.

W minionych dniach wyższość Marka „Optyka” Kaudyka i spółki uznały zarówno Illuminar Gaming, jak i devils.one. Żadna z tych drużyn nie potrafiła realnie zagrozić NOX i nie zdołała nawet urwać rywalom mapy. W efekcie zwycięzcy fazy zasadniczej są już tylko o krok od sięgnięcia po zimowy puchar. Dzieli ich od tego mecz finałowy, który odbędzie się dziś o godzinie 18:00. Mecz, który jeżeli nic się nie zmieni, będzie prawdopodobnie tylko formalnością.

O to, by tak się nie stało, będą musiały postarać się DV1 lub Cromcodiles. Piszemy „lub”, bo jeszcze przed finałem ekipy te rozegrają bezpośrednie spotkanie, którego zwycięzca zajmie drugi slot w decydującym pojedynku. Na papierze więcej atutów po swojej stronie mają Diabły, które podczas play-offów zdążyły pokonać już Krokodyle, wygrywając z nimi bez większych problemów w inauguracyjnej serii spotkań. Jeżeli dojdzie do powtórki, to devils.one będą mogli spróbować odegrać się na NOX za wcześniejszą przegraną w finale górnej drabinki.

Niedzielny harmonogram prezentuje się następująco:

28 lutego
15:00 devils.one vs Cromcodiles BO3
18:00 NOX Esports vs DV1/Cromcodiles BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu. Rainbow Six Polish Cup Winter 2021 potrwa do 28 lutego i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 20 tysięcy złotych.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziesięciolatek zbanowany przez Epic kończy karierę w Fortnicie

Pamiętacie jeszcze historię Vitora „Zenona” Hugo? Kiedy w zeszłym roku dziewięcioletni wówczas zawodnik został zbanowany przez Epic Games na 1460 dni,...