STS
fot. Riot Games/Zhang Lintao

DWG KIA już pewne udziału w wiosennych play-offach LCK

Po analizie sytuacji w LoL Pro League przyszła pora zobaczyć, co słychać w League of Legends Champions Korea, czyli najbardziej prestiżowych rozgrywkach LoL-a w Korei Południowej. Tam również odbył się szósty tydzień rozgrywek i choć przyniósł znacznie mniej roszad w tabeli (co jest zrozumiałe, patrząc na liczbę drużyn), to wyłonił pierwszego uczestnika play-offów wiosennego splitu. […]

Po analizie sytuacji w LoL Pro League przyszła pora zobaczyć, co słychać w League of Legends Champions Korea, czyli najbardziej prestiżowych rozgrywkach LoL-a w Korei Południowej. Tam również odbył się szósty tydzień rozgrywek i choć przyniósł znacznie mniej roszad w tabeli (co jest zrozumiałe, patrząc na liczbę drużyn), to wyłonił pierwszego uczestnika play-offów wiosennego splitu.

Jest nim oczywiście DWG KIA, które po raz kolejny wygrało oba spotkania w danej rundzie, aczkolwiek, podobnie jak w poprzedniej kolejce, mistrzowie świata nie zanotowali kompletnie perfekcyjnego wyniku. W meczu z T1 Park „Teddy” Jin-seong i spółka zmusili rywali do wysiłku i o wszystkim przesądziła dopiero trzecia gra, w której to DWG KIA przechyliło ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ponieważ przewodzący tabeli zawodnicy oraz ekipa z siódmej lokaty rozegrają jeszcze sześć meczów, a przewaga zespołu Heo „ShowMakera” Su nad znajdującym się na 7. miejscu Afreeca Freecs wynosi siedem oczek, obecny lider w absolutnie najgorszym przypadku zakończy zmagania na szóstej lokacie, czyli ostatniej premiowanej miejscem w kolejnym etapie. Nawet taki scenariusz wydaje się jednak kompletnie nierealny.

Krok w kierunku zapewnienia sobie miejsca w play-offach wykonało też Gen.G Esports, aczkolwiek ekipa Gwaka „Bdd” Bo-seonga miała znacznie więcej problemów, szczególnie w meczu z Afreeca Freecs. Ostatecznie jednak AF musiało uznać wyższość wyżej uplasowanej drużyny, podobnie zresztą jak wcześniej Fredit BRION, choć tu akurat przewaga aktualnego wicelidera LCK była bardziej wyraźna. Mimo że ten jeszcze nie jest pewny awansu do fazy pucharowej, to już po kolejnej rundzie być może będzie miał okazję go świętować – zwłaszcza patrząc na harmonogram jego oraz drużyn potencjalnie mu zagrażających.

Pozycję niżej w tabeli doszło do jedynej zmiany w tym tygodniu rozgrywek – Hanwha Life Esports po wygranej z DRX wróciła na najniższy stopień podium kosztem właśnie podopiecznych Kima „SSONGA” Sang-soo. Biorąc jednak pod uwagę taki sam bilans wygranych obu drużyn, tu wszystko jest sprawą otwartą. Podobnie zresztą jak w walce Afreeca Freecs i Nongshim RedForce o play-offy – obie te formacje zanotowały po jednej wygranej w minionym tygodniu, a znacznie ważniejsza w kontekście walki o czołową szóstkę była ta z udziałem AF. Zespół Bae „Banga” Jun-sika pokonał KT Rolster, znajdujące się obecnie na szóstej pozycji i tym samym zmniejszył dystans do drużyn znajdujących się w strefie premiowanej miejscem w kolejnym etapie.

Wyniki wszystkich meczów szóstego tygodnia LCK:

Czwartek, 25 lutego
9:00 T1 2:0 NS RedForce BO3
12:00 Liiv SANDBOX 0:2 DWG KIA BO3
Piątek, 26 lutego
9:00 Fredit BRION 1:2 Gen.G Esports BO3
12:00 Afreeca Freecs 2:0 kt Rolster BO3
Sobota, 27 lutego
9:00 DRX 0:2 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
12:00 T1 1:2 DWG KIA BO3
Niedziela, 28 lutego
9:00 Afreeca Freecs 1:2 Gen.G Esports BO3
12:00 NS RedForce 2:0 Liiv SANDBOX BO3

Klasyfikacja po szóstej kolejce:

# Drużyna M W P Bilans
1. DWG KIA 12 11 1 22 – 7
2. Gen.G Esports 12 9 3 21 – 9
3. Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports 11 7 4 16 – 13
4. DRX 11 7 4 15 – 15
5. T1 12 6 6 17 – 14
6. KT Rolster 11 5 6 13 – 14
7. Afreeca Freecs 12 4 8 13 – 16
8. NS RedForce 12 4 8 11 – 17
9. Fredit BRION 11 3 8 8 – 17
10. Liiv SANDBOX 12 2 10 6 – 20

Mecze LCK 2021 Spring będziecie mogli oglądać z angielskim komentarzem na kanale LCK na Twitchu. Pełny harmonogram wiosennej rundy południowokoreańskich rozgrywek znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Doinb

EDG z pierwszą porażką, bezpunktowy tydzień Feniksów. Szósta runda LPL zakończona

Dobiegł końca kolejny tydzień zmagań w LoL Pro League, czyli czołowych rozgrywkach League of Legends w Chinach. Miniona runda przyniosła kolejne zmian...