Po dwóch dniach rywalizacji poznaliśmy w końcu nowe mistrzynie Ambush Female Cup. Chociaż słowo "nowe" to lekkie nadużycie, bo po raz kolejny organizowany przez duńską organizację Ambush Esport turniej wygrało Galaxy Racer Female, które ani razu nie poznało goryczy porażki.

Tym razem na ostatniej prostej Ksenia "vilga" Klyuenkova i jej koleżanki mierzyły się z Rosjankami z NOFEAR5, wśród których można było znaleźć m.in. uczestniczki ESL Sprite Mistrzostw Kobiet z 2019 roku, Victorię „Victorię” Ukasovą oraz Ksenię „Ksushę” Volkovą. Niemniej ich zespół opór rywalom z Galaxy Racer postawił tylko na drugiej mapie, Duście2, na której poległ dopiero przy wyniku 14:16. Wcześniej jednak zawodniczki z Europy Wschodniej doznały bolesnej porażki 8:16 na Trainie, w efekcie czego przegrały cały finał wynikiem 0:2. Tym samym to właśnie GRF zgarnęło główną nagrodę w wysokości 1 tysiąca euro.

Pochwały należą się także naszym rodaczkom z Izako Boars Ladies oraz ex-ThunderFlash Female, które stanęły na najniższym stopniu podium. Podopieczne organizacji Piotra "izaka" Skowyrskiego nie tylko wygrały swoją grupę, ale potem w pierwszej rundzie play-offów okazały się lepsze od Fragbox Gaming Female. Przeszkodą nie do przejścia okazało się dla nich dopiero Galaxy Racer. Z kolei byłe reprezentantki ThunderFlash po triumfie w zbiorze C nie miały większych problemów z pokonaniem Copenhagen Flames Female. Z kolei w półfinale stoczyły one naprawdę zacięty pojedynek NOFEAR5, w którym poległy dopiero przy stanie 1:2.

Końcowa klasyfikacja Ambush Female Winter Cup prezentuje się następująco:

1. Galaxy Racer Female 1 000 €
2. NOFEAR5 500 €
3-4. Izako Boars Ladies, ex-ThunderFlash Female
5-8. Copenhagen Flames Female, Fragbox Gaming Female, GTZ Bulls Female, Project C
9-12. Ambush Esport Female, Arcane Wave, ItzAPizza, Team Saiprah
12-16. 0Boys5Alphas, Team DeftFox, High Coast Female, pride