STS
fot. Fantasyexpo

Znamy szczegóły Fantasyexpo Cup, zachodnioeuropejskich eliminacji do BLAST Premier Showdown

Trwająca od kilku lat współpraca pomiędzy polską agencją Fantasyexpo a duńską organizacją BLAST rozkręca się. I to do tego stopnia, że rodzima firma odpowiadać będzie za przygotowanie zachodnioeuropejskich eliminacji do turnieju BLAST Premier Spring Showdown, które odbędą się pod nazwą Fantasyexpo Cup.

Cieszymy się, że możemy ponownie współpracować z Fantasyexpo, mają udokumentowane doświadczenie w tworzeniu wspaniałych wydarzeń Counter-Strike i współpracy z najbardziej utalentowanymi drużynami w Europie Zachodniej. Naszą ambicją w 2021 roku jest uczynienie BLAST Premier najbardziej otwartą i dostępną serią turniejów na scenie. Współpracując z wiodącymi partnerami regionalnymi, takimi jak Fantasyexpo, jesteśmy w stanie to osiągnąć, ponieważ setki drużyn mają szansę wziąć udział w wiosennym pojedynku – przyznał Andrew Haworth, komisarz BLAST Premier.

W owych eliminacjach wezmą udział formacje z takich krajów, jak Polska, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Austria, Szwajcaria i Liechtenstein. W sumie będzie to osiem drużyn, z czego trzy już teraz otrzymały bezpośrednie zaproszenia – są to zajmujące wysokie pozycje w rankingu HLTV mousesports i FPX, a także triumfatorzy ostatniej edycji Polskiej Ligi Esportowej z MAD DOG’S PACT. Pozostałe pięć miejsc rozdysponowane zostanie pomiędzy zwycięzców rozgrywanych 5-20 marca regionalnych turniejów kwalifikacyjnych, co oznacza ni mniej, ni więcej, że PACT nie będzie jedynym przedstawicielem naszej sceny na imprezie, bo Polska również otrzymała własne eliminacje.

Z naszymi partnerami z BLAST znamy się już od czterech lat. Bardzo się cieszę, że wspólnie razem z nimi możemy bardzo pozytywnie wpłynąć na europejski rynek esportowy. Dzięki tej współpracy, lokalne ligi z rynków Polski, Niemiec, Francji, UK oraz Włoch będą miały szansę zaoferować swoim drużynom możliwość grania na poziomie globalnym. Dla Fantasyexpo dodatkowo jest to niesamowita szansa na kolejne doświadczenia z produktem na poziomie międzynarodowym – zapewnił Krzysztof Stypułkowski, współzałożyciel Fantasyexpo.

Samo Fantasyexpo Cup odbędzie się między 23 a 25 marca. Zmagania zainauguruje faza grupowa, w której uczestnicy podzieleni zostaną na dwa zbiory. Ostatecznie awans do play-offów zapewnią sobie po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup, niemniej to jeszcze nie koniec. Otoż awans na BLAST Premier Spring Showdown oraz czek o wartości 25 tysięcy dolarów otrzyma tylko zwycięzca organizowanej przez Fantasyexpo imprezy.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Cisza przed burzą? Ostatnia kolejka Ultraligi przed nami, a w rankingach Ultragwiazd sytuacja dość unormowana

Aż trudno uwierzyć, że to już szóste zestawienie statystyczne w tym sezonie Alior Bank Ultraligi. Jeszcze trudniej uwierzyć w to, że przed nami jeszcz...