STS
Zamulek
fot. twitter.com/zamuleklol/

devils.one zwycięża KnF w Ultralidze i niszczy play-offowe marzenia ESCA

Dobra dyspozycja devils.one w Alior Bank Ultralidze nadal trwa. W przedostatniej kolejce meczowej drużyna Dominika „ZAMULKA” Bieli pokonała Komil & Friends, czyli drużynę, która choć finalnie zajmie jedną z ostatnich lokat w tabeli, to podbiła serca wielu kibiców polskiej sceny League of Legends. Zwycięstwo Diabłów oznacza, że świeżo rozbudzone play-offowe marzenia Teamu ESCA Gaming rozprysły się tak szybko, jak się pojawiły.

Komil & Friends 0:1 devils.one
Grzybek
Volibear
sheru
Camille
Ben3k
Dr Mundo
Diagu
Hecarim
Wojux
Azir
Kralzer
Karma
svns
Jhin
ZAMULEK
Caitlyn
april
Rell
Slipper
Thresh

Pierwsza krew polała się już w czwartej minucie meczu. Agresywne ścieżki Szymona „Benka” Przygońskiego pokarali Jakub „Kralzer” Tylman i Witold „Diagu” Nypel, eliminując go z gry w okolicy raptorów drużyny czerwonej. Trzy minuty później sytuacja odwróciła się o 180 stopni, gdy Ben3k ponowił atak na wrogą dżunglę. Tym razem to Diagu lekko przecenił swoje możliwości i znów było remisowo.

Kolejne minuty lepiej rozgrywali już jednak gracze devils.one. Dużo zasobów zainwestowali w Caitlyn, a dzięki priorytetowi z dolnej alei Diagu bez problemu zgarnął dwa pierwsze smoki. KnF spróbowali odpowiedzieć po drugiej stronie mapy, ale bez rezultatu. Nie dość, że Pokerzyści zmarnowali Herolda, który został zabity przed uderzeniem w wieżę, to jeszcze wyłapać dał się Ben3k i DV1 odskoczyło oponentom w liczbie zgromadzonego złota. W 19. minucie dominację faworytów efektownym quadrakillem przypieczętował Dawid „sheru” Wojewoda i Komil & Friends znaleźli się w olbrzymich tarapatach.

Presja podziałało na ligowych outsiderów motywująco, bo kolejne walki nie były już tak jednostronne. Zawodnicy KnF zdobyli trzy kolejne smoki piekielne, a okazałe nagrody za zgładzenie wrogich bohaterów stopniowo lądowały na ich kontach. devils.one stanęło na nogi w kluczowym momencie. W 30. minucie podczas walki o Barona Nashora świetnie zachował się ZAMULEK, co umożliwiło zdobycie fioletowego wzmocnienia podopiecznym Kaspra „Kaspersky’ego” Gutkowskiego. Pokerzyści bronili się jeszcze przez siedem minut, ale po kolejnym przegranym teamfighcie musieli skapitulować.

To nie koniec ultraligowych emocji na dziś. W najbliższym spotkaniu Illuminar Gaming zmierzy się z Gentlemen’s Gaming, a transmisję z ich starcia znajdziecie na antenie Polsat Games w telewizji, jak również na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Co za niespodzianka w Ultralidze! ESCA pokonuje Pompę i nadal walczy o play-offy

Play-offowe marzenia Teamu ESCA Gaming nadal trwają. W przedostatnim dniu fazy zasadniczej piątego sezonu Alior Bank Ultraligi Kameleony sprawiły ogro...