STS
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Wieczór zaskoczeń w Ultralidze! Illuminar przegrywa z Gentlemen’s Gaming

Mamy kolejną niespodziankę we wtorkowych meczach Alior Bank Ultraligi! Faworyzowane Illuminar Gaming uległo Gentlemen’s Gaming, co oznacza, że szanse iHG na przeskoczenie AGO ROGUE w ligowej tabeli są już marginalne.

Gentlemen’s Gaming 1:0 Illuminar Gaming
HeSSZero
Gnar
Melonik
Malphite
Jenxas
Lillia
papatabachi
Graves
Chosii
Tristana
Czajek
Azir
Yashiro
Senna
Odi11
Sivir
Calmsky
Maokai
Czypsy
Karma

Początek meczu nieźle rozpoczęło Gentlemen’s Gaming. Najpierw Kamil „Chosii” Chosa i Liutauras „Jenxas” Macius zgładzili Mateusza „Czajka” Czajkę, a niedługo później Paweł „HeSSZero” Karwot solowo wyeliminował Dawida „Melonika” Ślęczkę. Illuminar nie pozostawało jednak dłużne i kilkukrotnie odpowiedziało na zagrania oponentów. Mimo to tempo gry z minuty na minutę zwalniało, a żadna z ekip nie była w stanie wyjść na prowadzenie.

Przełamanie bezczynności nastąpiło w 25. minucie. Zawodnicy Illuminar wykluczyli Chosiiego, po czym skierowali się na Barona Nashora. Wtedy jednak świetnie zareaagowała reszta Dżentelmenów, wygrywając walkę drużynową i przejmując fioletowe wzmocnienie. Illuminar nagle stanęło w sytuacji nie do pozazdroszczenia, ale liczne błędy pozycyjne reprezentantów GMG spowodowały, że ekipa Wojciecha „papatabachiego” Kruzy zdołała przetrwać natarcie. Niedługo później HeSSZero i koledzy znów zdobyli Barona, ale do końca gry było jeszcze daleko.

W 35. minucie podopieczni Mikołaja „Vounghuarda” Truszczyńskiego popełnili kolejny kluczowy błąd. Nieudana walka drużynowa na środkowej alei spowodowała, że Illuminar wzięło środkowy inhibitor i sięgnęło po duszę Smoka Piekielnego. Gdy wydawało się, że iHG wróciło z dalekiej podróży, Gentlemen’s Gaming wygrało teamfight przy powstaniu trzeciego Nashora i zdołało dokończyć rozgrywkę.

W ostatnim spotkaniu dnia zobaczymy zawodników AGO Rogue oraz K1CK. Transmisję  z tego starcia znajdziecie na antenie Polsat Games w telewizji, jak również na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2 zaprezentowało następcę legendy. Kayak dołącza do składu Rainbow Six: Siege

Włodarze G2 Esports nie kazali nam zbyt długo czekać i już dziś zaprezentowali nam nazwisko zawodnika, który w składzie Rainbow Six: Siege zajmie miej...