STS
fot. AGO ROGUE

Znamy wszystkich uczestników play-offów i mistrza sezonu zasadniczego Ultraligi!

Za nami przedostatni dzień meczowy w Alior Bank Ultralidze. Dzisiejszego wieczora zobaczyliśmy kilka niespodzianek, ale w ostatecznym rozrachunku nie przyniosły one kluczowych zmian w ligowej tabeli.

Zaczęło się od nieoczekiwanej porażki 7more7 Pompa Team z Teamem ESCA Gaming. Co ciekawe, to Kameleony niemal od początku prowadziły rozgrywkę, a oba zespoły wyglądały, jakby zamieniły się rolami. Kluczową rolę w pojedynku rozegrał Radosław „Sh4dow Us” Walkowiak, dzięki któremu ESCA zanotowała tak dobry występ. Po tym zwycięstwie TEG utrzymywał swoje szanse na awans do play-offów. By do tego jednak doszło, Komil & Friends musieli ograć devils.one, co, zgodnie z przewidywani, nie stało się faktem. Mimo drobnych problemów ekipa Dominika „ZAMULKA” Bieli zdołała wygrać swój szósty mecz w sezonie, dzięki czemu zrównała się punktowo z K1CK.

Wkrótce potem na Summoner’s Rift zameldowali się reprezentanci Gentlemen’s Gaming i Illuminar Gaming. iHG było murowanym faworytem, ale grające bez żadnej presji GMG w końcu pokazało pazur. Bardzo aktywny Kamil „Chosii” Chosa na Tristanie ciągle skakał przeciwnikom po głowach, a Illuminar nie potrafiło znaleźć przepisu na zwycięstwo. Mimo porażki podopieczni Jakuba „bezuma” Iwanickiego zachowali drugą lokatę w tabeli, ale ich szanse na przeskoczenie AGO ROGUE w sezonie zasadniczym spadły do zera.

A skoro wspominamy o AGO ROGUE, to czas pomówić o ostatnim dzisiejszym spotkaniu, które z punktu widzenia oglądających było chyba najmniej interesujące. AGO i K1CK pokazały nam bowiem bardzo stonowane League of Legends, w którym pada mało zabójstw, a zespoły skupiają się na aspektach makro. W tych lepsi byli aktualni wicemistrzowie Polski i w 33. minuty rozprawili się z obrońcami tytułu. Dzisiejsze wyniki oznaczają, że akademia Rogue zagwarantowała sobie wyjazd na European Masters. Pewni też możemy być już obsady play-offów, w których nie zobaczymy Teamu ESCA Gaming, Gentlemen’s Gaming i Komil & Friends. Jutrzejsze mecze zadecydują o finalnym kształcie tabeli, ale ten nie powinien już ulec wielkim zmianom.

Oto wyniki dzisiejszych spotkań:

2 marca
17:30 7more7 Pompa Team 0:1 Team ESCA Gaming BO1
18:30 Komil & Friends 0:1 devils.one BO1
19:30 Gentlemen’s Gaming 1:0 Illuminar Gaming BO1
20:30 AGO ROGUE 1:0 K1CK BO1

Tak prezentuje się ligowa tabela:

# Drużyna M W P % wygranych
1. AGO ROGUE 13 12 1 92%
2. Illuminar Gaming 13 10 3 77%
3. 7more7 Pompa Team 13 9 4 69%
4. K1CK 13 6 7 46%
5. devils.one 13 6 7 46%
6. Team ESCA Gaming 13 4 9 31%
7. Gentlemen’s Gaming 13 3 10 23%
8. Komil & Friends 13 2 11 15%
Legenda:
 Awans 2. rundy górnej części drabinki fazy pucharowej
 Awans 1. rundy górnej części drabinki fazy pucharowej
 Awans do dolnej części drabinki fazy pucharowej
 Brak awansu do fazy pucharowej

Ostatni dzień rozgrywek zainaugurują gracze AGO ROGUE i Illuminar Gaming, a transmisję z ich starcia znajdziecie na antenie Polsat Games w telewizji, jak również na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dwie twarze polskich zespołów podczas wtorkowych bojów w Snow Sweet Snow i ESEA Premier

Wtorek w wykonaniu nadwiślańskich drużyn CS:GO mogliśmy podzielić na dwa etapy. Rano i po południu nasi reprezentanci walczyli w drugiej rundzie fazy...