STS
fot. Illuminar Gaming

Batalia na szczycie Ultraligi dla Illuminar! AGO przegrywa w meczu tygodnia

Ostatni dzień rozgrywek fazy zasadniczej piątego sezonu Alior Bank Ultraligi zaczęliśmy z przytupem. Pierwsze w tabeli AGO ROGUE spotkało się z drugim Illuminar Gaming, a ich starcie zakończyło się niespodziewanym zwycięstwem IHG!

Illuminar Gaming 1:0 AGO ROGUE
Melonik
Camille
Sinmivak
Renekton
papatabachi
Olaf
Lurox
Lillia
Czajek
Viktor
Chres
Tristana
Odi11
Xayah
Lucker
Kai’Sa
Czypsy
Rell
Pyrka
Alistar

Pierwsze minuty charakteryzowała niezwykła agresja zawodników Illuminar Gaming. Walki na górnej i dolnej alei nieprzerwanie trwały, a podopieczni Jakuba „bezuma” Iwanickiego zgarniali kolejne sztuki złota. AGO nie było w stanie narzucić rywalom swojego tempa, a ich sytuacja z każdą minutą stawała się coraz trudniejsza.

IHG zgromadziło pokaźną przewagę w złocie, a ogrom ich dominacji został przypieczętowany poprzez zabicie Barona Nashora w 25. minucie. Głównym katem akademii Łotrzyków był Dawid „Melonik” Ślęczka, który na Camille robił, co mu się żywnie podobało. Dwie minuty później baza AGO została ogołocona z dwóch inhibitorów, a gracze Illuminar potrzebowali ostatniego pchnięcia, by zwyciężyć.

Mateusz „Czajek” Czajka i spółka dopięli swego w 32. minucie. Wygrana walka drużynowa i drugie wzmocnienie Barona spowodowały, że zawodnicy AGO nie byli już w stanie rozpaczliwie bronić swojego Nexusa, który eksplodował chwilę później. Tym samym IHG zafundowało faworytom drugą porażkę w sezonie, która jednak nie zmienia nic w kontekście play-offów. Gdyby nie wczorajsza wpadka z Gentlemen’s Gaming, bylibyśmy teraz świadkami tie-breaka.

To dopiero początek ultraligowych emocji na dziś. W najbliższym spotkaniu devils.one zagra z Team ESCA Gaming, a transmisję z tego starcia znajdziecie na antenie Polsat Games w telewizji, jak również na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

kNg: Trudno jest znaleźć skład o naszej charakterystyce

Od momentu, gdy MIBR podjął decyzję o budowie nowego składu CS:GO, minęły już dwa miesiące. Mimo to poprzedni podopieczni brazylijskiej organizacji, n...