STS
fot. ESCA Gaming

Czterdziestominutowy dreszczowiec w Ultralidze! ESCA pokonuje devils.one

W drugim dzisiejszym meczu w ramach Alior Bank Ultraligi devils.one zmierzyło się z Teamem ESCA Gaming. Faworyzowane Diabły nie spełniły oczekiwań i po niesłychanie wyrównanym pojedynku oddały Kameleonom ostatnie punkty w sezonie zasadniczym.

devils.one 0:1 Team ESCA Gaming
sheru
Gangplank
Jaqen
Malphite
Diagu
Graves
Sh4dow Us
Lillia
Kralzer
Seraphine
Domoles
Renekton
ZAMULEK
Caitlyn
Harpoon
Kai’Sa
Slipper
Thresh
Meleks
Blitzcrank

Pierwsza krew polała się dopiero w dziesiątej minucie, kiedy Radosław „Sh4dow Us” Walkowiak i Mateusz „Jaqen” Góral zgładzili Dawida „sheru” Wojewodę na górnej alei. Podopieczni Piotra „Inci” Leszczyńskiego szli za ciosem i po chwili zaatakowali na bocie, zdobywając kolejne dwa fragi. Niedługo później dorzucili do tego trzy smoki żywiołów, a do pełni szczęścia brakowało im już tylko przewagi w złocie.

devils.one upatrywało swojej szansy na zwycięstwo w późniejszych etapach gry, ale realizacja tego planu szła jak po grudzie. Potężna w pierwszych dwudziestu minutach kompozycja ESCA sprawowała kontrolę nad mapą, ale drużyna Dominika „ZAMULKA” Bieli nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W walce o czwartego smoka Kameleony nie zdołały znaleźć dobrej inicjacji, a Graves i Caitlyn świetnie wykorzystali daną im przestrzeń. Gra zaczęła się wydłużać, a zegar tykał na korzyść DV1.

W 26. minucie zawodnicy devils.one zdecydowali się na ryzykowne podejście pod Barona Nashora, którego co prawda udało im się zdobyć, ale okupili to utratą czterech sojuszników. Sytuacja wciąż wydawała się wyrównana, bo choć ESCA popełniała błędy, to niesamowicie rozpędzony Franciszek „Harpoon” Gryszkiewicz był w stanie prowadzić swoją drużynę w kierunku zwycięstwa.

Kulminacyjny moment spotkania to starcie na smoku z 40. minuty. Po niesłychanie wyrównanej i zaciętej walce ESCA zdołała przeprowadzić ostateczne natarcie na niebieską bazę, sprawiając tym samym sporą niespodziankę na koniec sezonu. Drużyna Harpoona kończy tydzień z wynikiem 2-0, ale to za mało, by awansować na piąte miejsce w ligowej tabeli.

To nie koniec ultraligowych emocji na dziś. W najbliższym spotkaniu Komil & Friends zagrają z devils.one, a transmisję z ich starcia znajdziecie na antenie Polsat Games w telewizji, jak również na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Batalia na szczycie Ultraligi dla Illuminar! AGO przegrywa w meczu tygodnia

Ostatni dzień rozgrywek fazy zasadniczej piątego sezonu Alior Bank Ultraligi zaczęliśmy z przytupem. Pierwsze w tabeli AGO ROGUE spotkało się z drugim...