STS
fot. GG League/Maciej Kołek

Dobre występy Polaków w międzynarodowych turniejach; Anonymo lepsze od PACTU w bratobójczym starciu

Takie newsy pisze się z ogromną przyjemnością! Środa była bowiem naprawdę udanym dniem polskich drużyn CS:GO na międzynarodowej arenie. Dość powiedzieć, że w meczach z zagranicznymi zespołami nasi rodacy zaliczyli komplet wygranych. Jedyna porażka tego wieczoru stała się udziałem graczy MAD DOG’S PACT, jednakże ci polegli w bratobójczym pojedynku z Anonymo Esport.

Dzisiejsze zmagania krajowe piątki otworzyły już o godzinie 9:00. To właśnie wtedy do kolejnego spotkania w ramach Snow Sweet Snow 2 przystąpiło Anonymo. Ekipa Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego wyczerpała już margines błędu w turnieju, bowiem przegrała dwa premierowe boje, ale dziś wyszła z kłopotów obronną ręką. Po liczącej trzy mapy batalii z GODSENT to nadwiślański skład mógł cieszyć się z uniknięcia eliminacji z zawodów. W nieco innym położeniu było natomiast x-kom AGO. Jastrzębie do tej pory legitymowały się bilansem 1-1, więc ewentualna porażka nie oznaczała jeszcze niczego strasznego. Niemniej warto było do niej nie dopuścić i taki cel ewidentnie przyświecał Damianowi „Furlanowi” Kisłowskiemu i spółce od pierwszych minut walki z Endpoint CeX. Podopieczni Mikołaja „miniroxa” Michałkowa ostatecznie zatriumfowali 2:0 i są teraz już o krok od fazy play-off SSS2.

Po dłuższej przerwie na serwer ponownie wyszło Anonymo. Zawodnicy reprezentujący stosunkowo niedawno powstałą organizację stawili czoła innemu krajowemu zespołowi – graczom PACT. Swoiste derby rozstrzygnęły się jednak już po dwóch mapach, choć emocji na pewno nie brakowało – zwłaszcza na Vertigo, gdzie oglądaliśmy 30 rund. W ostatecznym rozrachunku waleczność Kamila „Sobola” Sobolewskiego i kompanów nie wystarczyła i PACT zanotowało drugą przegraną w bieżącym sezonie ESEA Premier. Na przeciwnym biegunie jest za to Wisła All in! Games Kraków. Biała Gwiazda po szalonym boju z HellRaisers zaliczyła już czwarty triumf w pięciu meczach internetowych rozgrywek. A dlaczego spotkanie to określiliśmy mianem szalonego? Otóż dlatego, że na obu mapach oglądaliśmy dogrywki – na Vertigo było ich zresztą więcej niż jedna, bowiem tutaj rywalizacja zamknięta została wynikiem 25:21.

Tak prezentują się dzisiejsze wyniki Polaków:

3 marca
09:00 Anonymo Esports 2:1 GODSENT Overpass 10:16
Vertigo 16:9
Mirage 16:14
12:00 x-kom AGO 2:0 Endpoint CeX Vertigo 16:10
Mirage 16:8
19:00 Anonymo Esport 2:0 MAD DOG’S PACT Overpass 16:10
Vertigo 16:14
19:00 Wisła All iN! 2:0 HellRaisers Mirage 19:15
Vertigo 25:21
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zaskoczenia przed startem play-offów Ultraligi! Za nami ostatni dzień fazy zasadniczej

Po siedmiu długich tygodniach sezon zasadniczy Alior Bank Ultraligi dobiegł końca! Wczoraj i dziś byliśmy świadkami kilku niespodzianek, które w miły...