STS
fot. Beyond the Summit/Todd Gutierrez (twitter.com/BTScsgo)

Rozesłano zaproszenia do zamkniętych kwalifikacji do DH Masters Spring. Na liście m.in. OG

Mateusz „mantuu” Wilczewski i jego zespołowi partnerzy z OG będą mieli znakomitą szansę na awans na DreamHack Masters Spring 2021. Ekipa naszego rodaka otrzymała od organizatorów zaproszenie do zamkniętej części eliminacji, co z pewnością jest sporym ułatwieniem w całym procesie zdobywania przepustki na imprezę.

OG to w tym momencie numer 17 na świecie według rankingu prowadzonego przez portal HLTV.org. Polak wraz z kompanami spadli zresztą aż o pięć pozycji po aktualizacji zestawienia minionego poniedziałku. Ma to oczywiście niemały związek z dość przeciętnym występem międzynarodowej piątki na Intel Extreme Masters Katowice. Wielonarodowościowy skład przebrnął wprawdzie przez fazę wstępną, ale podczas głównego etapu zawodów nie wygrał nawet jednej mapy i już po dwóch spotkaniach wypadł za burtę turnieju. Niemniej niedługo Wilczewski i spółka być może będą mieć okazję do rehabilitacji – zamknięte kwalifikacje do DH Masters ruszają już w sobotę.

Zmagania te będą o tyle znaczące, że według planów zaprezentowanych przed kilkoma tygodniami przez ESL, kwietniowa impreza ma odbyć się w studio. Po ponad roku rywalizacji praktycznie non-stop przez internet, każdy z graczy marzy o jak najszybszym powrocie do lanowej gry. A z kim OG powalczy o awans? A no między innymi z Cloud9, Complexity czy Heroic – te formacje również dostały zaproszenia z rąk organizatorów. Pozostała czwórka uczestników zamkniętych eliminacji zostanie wyłoniona już jutro, kiedy to rozpoczęte dziś otwarte kwalifikacje dobiegną końca.

Tak prezentuje się lista zaproszonych drużyn europejskich zamkniętych kwalifikacji do DH Masters Spring:

Cloud9 Complexity Heroic OG

Przepustkę na DH Masters Spring 2021 wywalczą na drodze kwalifikacji trzy zespoły rywalizujące na Starym Kontynencie. Sama impreza zaplanowana jest na 29 kwietnia – 9 maja i zapewni jej uczestnikom 250 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polski skład powalczy m.in. z Heroic na międzynarodowym turnieju PUBG

Już jutro rusza Raise Your Edge Royale, międzynarodowy turniej Playerunknown's Battlegrounds organizowany, jak sama nazwa wskazuje, przez brytyjską or...