STS
fot. twitter @Lolesports

G2 triumfuje nad Rogue i zajmuje fotel lidera LEC

W poprzednim starciu pomiędzy G2 Esports i Rogue po bardzo długiej grze lepsi okazali się reprezentanci organizacji Carlosa „ocelote’a” Rodrígueza. W pierwszym dniu siódmego tygodnia League of Legends European Championship historia zatoczyła koło, bowiem po raz kolejny to Marcin „Jankos” Jankowski i spółka triumfowali, dzięki czemu zajmują teraz pierwsze miejsce w tabeli europejskiej ligi.

G2 Esports 1:0 Rogue
Wunder
Sion
Odoamne
Gnar
Jankos
Nidalee
Inspired
Lillia
Caps
Lucian
Larssen
Azir
Rekkles
Jhin
Hans sama
Caitlyn
Mikyx
Leona
Trymbi
Morgana

Pierwsza krew powędrowała na konto Rasmusa „Capsa” Winthera, który po teleportacji na swoją alejkę samodzielnie wyeliminował przeciwnego midlanera. Chwilę później również udało mu się posłać Azira do piachu, jednakże tym razem z pomocą swojego wspierającego. Dodatkowo atak Marcina „Jankosa” Jankowskiego na topa również zakończył się zabójstwem dla Samurajów, którzy zbudowali sobie dzięki temu niewielką przewagę. Co prawda Kacper „Inspired” Słoma pokonał pierwszego smoka, jednakże Herold od Jankosa pozwolił duńskiemu zawodnikowi zniszczyć pierwszą wieżę na midzie.

Można było odnieść wrażenie, że powrót do gry będzie bardzo trudnym zadaniem dla Łotrzyków. Niemniej Adrian „Trymbi” Trybus wyłapał Jankowskiego, co umożliwiło jego drużynie zdobycie pierwszego z Górskich Smoków. Mimo to G2 odbiło piłeczkę i po zabiciu Emila „Larssena” Larssona pokonało Nashora, powiększając przewagę w złocie do pięciu tysięcy sztuk. Kiedy wydawało się, że gra jeszcze trochę potrwa, Samurajowie absolutnie zniszczyli przeciwników w teamfighcie na topie i zakończyli spotkanie na swoją korzyść.

Przed nami dzisiaj jeszcze dwa mecze. Za moment Team Vitality podejmie SK Gaming, a na koniec dnia Fnatic zmierzy się z EXCEL ESPORTS. Pełny harmonogram i aktualną klasyfikację LEC 2021 Spring Split możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Misfits coraz bliżej play-offów LEC. Vander i spółka pokonują Astralis

Jeszcze dwa tygodnie temu Misfits Gaming zażarcie walczyło o wydostanie się z końca tabeli League of Legends European Championship, a dziś zespół Oska...