STS
fot. Evil Geniuses

oBo wraca do gry. 17-latek dołącza do składu Evil Geniuses

Pod koniec lutego świat obiegła niespodziewana wiadomość. Ethan „Ethan” Arnold po kilkunastu miesiącach zdecydował się opuścić Evil Geniuses i całkowicie zakończyć swoją przygodę ze sceną Counter-Strike’a: Global Offensive, by móc spróbować swoich sił w VALORANCIE.

CZYTAJ TEŻ:
Evil Geniuses traci gracza CS:GO na rzecz VALORANTA. To kolejne wzmocnienie 100 Thieves

Nie minął jednak tydzień, a my poznaliśmy następcę Amerykanina. Tym został Owen „oBo” Schlatter, uważany za ogromny talent 17-latek, który na swoim koncie ma występy m.in. w Complexity Gaming. Ba, wraz z tą formacją pojawił się nawet na Majorze! Niemniej jego kariera załamała się jesienią ubiegłego roku, gdy młody gracz opuścił dotychczasowy zespół, zaskakując w ten sposób wszystkich. – Po zakończeniu przerwy wakacyjnej oBo wyraził zastrzeżenia co do powrotu do Europy. Ostatecznie około 24 godzin temu zdecydował on o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych i poinformował drużynę, że powróci do USA po zakończeniu fazy pucharowej ESL Pro League. Wczoraj ustaliliśmy więc najlepszy sposób, by rozwiązać tę sprawę. Jednakże dziś rano czasu londyńskiego ogłosił on zespołowi, że jest już na lotnisku i leci do domu – mówił wówczas założyciel coL, Jason Lake.

Od tego czasu minęło ponad pięć miesięcy. W tym czasie Schlatter pozostawał nieaktywny, a jeżeli już gdzieś się pojawił, to były to raczej rozgrywki pokroju FACEIT Pro League. Niemniej wraz z ostatnim dniem stycznia jego umowa z Complexity w końcu przestała obowiązywać, dzięki czemu oBo miał wolną rękę jeżeli chodzi o poszukiwania nowego pracodawcy. Poszukiwania, które, jak już wiemy, nie trwały wcale długo. Nastoletni Amerykanin został bowiem nowym nabytkiem Evil Geniuses, wraz z którym weźmie udział m.in. w ruszającym już za chwilę 13. sezonie ESL Pro League. – Witaj w zespole, Owen! Jestem niesamowicie podekscytowany perspektywą pracy z tobą i nie mogę się już doczekać jej rozpoczęcia – przywitał swojego nowego klubowego kolegę prowadzący EG, Peter „stanislaw” Jarguz.

W tej sytuacji skład Evil Geniuses prezentuje się następująco:

  • Vincent „Brehze” Cayonte
  • Tsvetelin „CeRq” Dimitrov
  • Tarik „tarik” Celik
  • Peter „stanislaw” Jarguz
  • Owen „oBo” Schlatter
  • Wilton „zews” Prado – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2 triumfuje nad Rogue i zajmuje fotel lidera LEC

W poprzednim starciu pomiędzy G2 Esports i Rogue po bardzo długiej grze lepsi okazali się reprezentanci organizacji Carlosa "ocelote'a" Rodrígueza. W...