STS
fot. Riot Games/David Lee

Fnatic pewnie ogrywa EXCEL na koniec dzisiejszych zmagań w LEC

Na koniec pierwszego dnia siódmego tygodnia League of Legends European Championship 2021 Summer Fnatic zdołało triumfować nad EXCEL ESPORTS. Dla ekipy Pawła „Czekolada” Szczepanika jest to bardzo zła wiadomość, gdyż czekają ją jeszcze mecze z G2 Esports oraz Rogue. Oznacza to, że walka o play-offy będzie dla polskiego midlanera i spółki bardzo trudna.

EXCEL ESPORTS 0:1 Fnatic
Kryze
Gnar
Bwipo
Gangplank
Dan
Hecarim
Selfmade
Graves
Czekolad
Azir
Nisqy
Zoe
Patrik
Ashe
Upset
Senna
Tore
Lulu
Hylissang
Tahm Kench

Pierwsza krew powędrowała na konto EXCEL po świetnej rotacji na mida, która pozwoliła wyeliminować przeciwnego leśnika. Mimo tego później Patrik „Patrik” Jiru i jego wspierający popełnili ogromny błąd na dolnej alejce, przez który zostali posłani do piachu. Dodatkowo Oskar „Selfmade” Boderek w międzyczasie był w stanie pokonać Herolda i wraz z nim zagwarantował zniszczenie pierwszej struktury na środku.

Niewielka przewaga w złocie pozwoliła Pomarańczowo-Czarnym na zabicie pierwszych dwóch smoków, dzięki czemu znaleźli się bardzo blisko duszy. Późniejsze walki drużynowe również kończyły się nieznacznymi zwycięstwami Fnatic, które cały czas powiększało różnicę w finansach. Ponadto ekipa Selfmade’a bezproblemowo zgarnęła pierwsze fioletowe wzmocnienie, czym postawiła duży krok do ostatecznego triumfu. Na sam koniec EXCEL zdecydowało się na fatalny base race, który dla formacji Czekolada zakończył się porażką, bowiem Fnatic było w stanie przerwać powroty do bazy globalnymi umiejętnościami i zniszczyć przeciwny Nexus.

Było to ostatnie z zaplanowanych na dzisiaj spotkań. Pełny harmonogram i aktualną klasyfikację LEC 2021 Spring Split możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy pary 1/8 finału Snow Sweet Snow 2. Z kim zagrają Polacy?

Mecz Anonymo Esports z SAW zakończył fazę grupową Snow Sweet Snow 2. Decydujący etap rozgrywek rusza w poniedziałek, natomiast już teraz poznaliśmy wy...