STS
fot. ESL/Jak Howard

Otwarte eliminacje do DH Masters Spring za nami, pora na turniej zamknięty

Ostatnie dwa dni upłynęły nam pod znakiem otwartych eliminacji do DreamHack Masters Spring 2021. Eliminacji, które dobiegły już końca, co oznacza, że znamy komplet ekip biorących udział w zamkniętym etapie rywalizacji, gdzie toczyć się będzie ostatecznie walka o upragniony awans.

W Europie znaczący krok na drodze do prestiżowego turnieju postawiły m.in. Movistar Riders oraz Nordavind. Obie drużyny już od dawna próbują zadomowić się w szeroko pojętej starokontynentalnej czołówce, ale dotychczas były to próby bezskuteczne. Niemniej tym razem ich gra wyglądała już lepiej – podopieczni norweskiej organizacji pokonali wszak GROND, czyli sensacyjnych pogromców Fnatic, z kolei Owen „smooya” Butterfield i spółka rozprawili się m.in. z forZe. Region CIS w gronie uczestników reprezentować będzie K23, które w jednej z wcześniejszych rund otwartych eliminacji wyrzuciło za burtę Pawła „dychę” Dychę i jego kolegów z ENCE, stawkę zamknie zaś bułgarski skład VOYVODA.

Pełna lista uczestników zamkniętych eliminacji w Europie prezentuje się następująco:

Cloud9 Complexity Gaming Heroic K23
Movistar Riders Nordavind OG VOYVODA

Bez większych zaskoczeń obyło się za oceanem, gdzie przez otwarty etap przebrnęli raczej ci, od których tego oczekiwano. Dokonało tego m.in. Triumph, które do gry przystąpiło z dopiero co pozyskanym przez siebie Davidem „cynicem” Polsterem – 21-latek był mocno wyróżniającą się postacią podczas wygranych potyczek z CarbonX Esports i Rebirth Esports. Drugą przepustkę do zamkniętych eliminacji zgarnęło natomiast High Coast Esports. Podopieczni Joesepha „Muenstera” Limy w przedostatniej rundzie zmagań byli co prawda o krok od eliminacji, ale finalnie ograli Oceanus Gaming 28:26, by potem w finałowej serii starć bez większych problemów poradzić sobie z Recon 5.

Pełna lista uczestników zamkniętych eliminacji w Ameryce Północnej prezentuje się następująco:

Bad News Bears Extra Salt High Coast Esports Triumph

Zamknięte eliminacje do DreamHack Masters Spring 2021 rozegrane zostaną 6 i 7 marca. Ostatecznie awans na zawody główne, których pula nagród wyniesie 250 tysięcy dolarów, uzyskają trzy formacje z Europy oraz jedna z Ameryki Północnej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rozgrzewska przed ESL Mistrzostwami Polski. Startuje Esport Tour PRO Spring 2021

Ubiegłoroczne odsłony Esport Tour PRO zdominowane zostały przez Izako Boars oraz MAD DOG’S PACT. Jedno jest pewne – pierwsza ze wspomnianych ekip na p...