STS
fot. AGO ROGUE

Z problemami, ale jest kolejne zwycięstwo. Rogue pokonuje MAD Lions na koniec 7. rundy LEC

Wczoraj Rogue poniosło swoją pierwszą porażkę od dawna w League of Legends European Championship, ale już dziś zaczęło pracować nad nową serią zwycięstw. Zespół Kacpra „Inspireda” Słomy i Adriana „Trymbiego” Trybusa pokonał w meczu tygodnia MAD Lions, aczkolwiek Lwy sprawiły sporo problemów. Koniec końców jednak zwycięstwo stało się udziałem Łotrzyków, które na nowo złapały kontakt z G2 Esports.

Rogue 1:0 MAD Lions
Odoamne
Aatrox
Armut
Sion
Inspired
Udyr
Elyoya
Lillia
Larssen
Orianna
Humanoid
Ahri
Hans sama
Kalista
Carzzy
Jhin
Trymbi
Thresh
Kaiser
Nautilus

MAD Lions szybko zyskały przewagę w tym meczu. Już w czwartej minucie przelały pierwszą krew na Inspiredzie, a dosłownie sekundę później padł również Steven „Hans sama” Liv. Doliczając do tego dwukrotne wymazanie Trymbiego z mapy, Lwy już w siódmej minucie miały ponad półtora tysiąca złota więcej. Było jednak zdecydowanie za wcześnie, aby już skreślać Rogue i w dziesiątej minucie Łotrzyki po wyłączeniu wrogiego toplanera i zniszczeniu wieży na topie przechyliły szalę na swoją stronę.

Mimo kilku kolejnych wymian ognia stan złota był bardzo wyrównany i wskazanie faworyta pozostawało bardzo trudnym zadaniem. Sytuacja stała się nieco bardziej klarowna po tym, jak MAD Lions zniszczyły dwie wieże na midzie i zgarnęły trzeciego już smoka. W 24. minucie odbyła się walka o czwartego drake’a, którą również wygrały Lwy, dzięki czemu kilka sekund później mogły cieszyć się z Duszy Oceanicznej. Radość nie trwała jednak długo, bo w 26. minucie akcja przeniosła się do górnej rzeki, gdzie umiejętność ostateczna od Orianny Emila „Larssena” Larssona w połączeniu z obrażeniami Aatroxa Andreia „Odoamne” Pascu dały Rogue aż cztery fragi i wzmocnienie Barona.

Jeszcze nim na zegarze wybiło pół godziny gry, Rogue zniszczyło inhibitor na midzie, a wkrótce po tym do swojego dorobku dopisało również Starszego Smoka. Zespół dwóch Polaków rozpoczął natarcie dolną aleją i nawet wyłączył trójkę rywali, ale nie udało się ani zniszczyć kolejnego inhibitora, ani tym bardziej zadać decydującego ciosu. Zamiast tego Rogue musiało się wycofać i spróbować kolejnego oblężenia, tym razem z buffem Barona. Jego wzmocnienie pomogło zdobyć inhibitor na bocie, a po wygranej wkrótce po tym walce w okolicach środkowej linii Łotrzyki mogły zadać decydujący cios.

To było ostatnie spotkanie w ramach siódmego tygodnia LEC 2021 Spring Split. Kolejna, ostatnia już kolejka zaplanowana jest na piątek 12 marca, a w jej ramach czekają nas aż trzy dni zmagań. Więcej informacji dotyczących wiosennej rundy LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sensacja! Europejskie VALORANT Masters bez G2

To już pewne – G2 Esport nie wystąpi na zbliżającym się VALORANT Masters. Najlepszy dotychczas zespół Europy zmarnował ostatnią szansę na awans, przeg...