STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

Więcej NIP-u w Dignitas. Lekr0 dołącza do składu f0resta i friberga

Dignitas po powrocie na scenę męskiego CS:GO postawiło na mocne powiązania z Ninjas in Pyjamas – wszak aż czterej członkowie składu oraz jego trener w przeszłości współpracowało właśnie z legendarną szwedzką organizacją. Później te powiązania nieco osłabły wraz z kolejnymi roszadami kadrowymi, ale dziś za sprawą transferu Jonasa „Lekr0” Olofssona znowu stały się silniejsze. Lekr0 […]

Dignitas po powrocie na scenę męskiego CS:GO postawiło na mocne powiązania z Ninjas in Pyjamas – wszak aż czterej członkowie składu oraz jego trener w przeszłości współpracowało właśnie z legendarną szwedzką organizacją. Później te powiązania nieco osłabły wraz z kolejnymi roszadami kadrowymi, ale dziś za sprawą transferu Jonasa „Lekr0” Olofssona znowu stały się silniejsze.

Lekr0 sporą część swojej kariery spędził właśnie w NIP-ie, gdzie miał okazję współpracować z Patrikiem „f0restem” Lindbergiem, z którym teraz spotka się ponownie. Drogi obu graczy rozeszły się na początku ubiegłego roku – to właśnie wtedy f0rest zdecydował się odejść do Dignitas, Olofsson zaś pozostał w dotychczasowej ekipie, ale tylko po to, by w maju wylądować na ławce rezerwowych. Na tej przesiedział kolejne trzy miesiące, aż pomocną dłoń wyciągnęło do niego North. Duńska formacja zapowiadała wówczas stworzenie nowego projektu, który pomógłby promować młode talenty i jednocześnie osiągać lepsze wyniki. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, bo w lutym FC Kopenhaga zdecydowała się zamknąć cały projekt, zaś Lekr0 znowu zaczął poszukiwania nowego domu.

Poszukiwania, które dziś dobiegły końca. Nie dla wszystkich są to jednak dobre informacje, bo wraz z transferem Szweda w zespole zabrakło miejsca dla Harisa „⁠H4RR3’A⁠” Hadžicia, co jest o tyle zaskakujące, że Norweg członkiem Dignitas VIE został zaledwie pięć miesięcy temu. Z drugiej strony 23-latek podczas swojego pobytu w zespole zdecydowanie nie zachwycał i większość imprez, w których przyszło mu wziąć udział, kończył z ujemnym ratingiem. I właśnie to otworzyło furtkę do pozyskania Lekr0, który na debiut w nowych barwach nie będzie musiał czekać zbyt długo – ten nastąpi jeszcze dziś o godzinie 19:00, gdy Szwed i jego koledzy podejmą HAVU Gaming w ramach Pinnacle Cup.

W tej sytuacji skład Dignitas VIE prezentuje się następująco:

  • Patrik „⁠f0rest⁠” Lindberg
  • Adam „⁠friberg⁠” Friberg
  • Håkon „⁠hallzerk⁠” Fjærli
  • Ludvig „HEAP” Alonso
  • Jonas „Lekr0” Olofsson
  • Halvor „⁠vENdetta⁠” Gulestøl – trener
  • Haris „H4RR3” Hadžić – rezerwowy
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Niemiecki parlament nowelizuje ustawę o ochronie młodzieży. Oberwie się grom z lootboksami?

Niedawno Bundestag pochylił się nad ustawą o ochronie młodzieży. Efektem tego jest nowelizacja, która z jednej strony ma uchronić najmłodszych przed m...