STS
fot. fb.com/starxoxd

Ekipa starxo gładko ogrywa OG i dołącza do Ballisty na VALORANT Masters

Kilka godzin temu gracze Ballista Esports dali nam sporo radości, awansując na nadchodzący europejski turniej VALORANT Masters. Okazuje się jednak, że nie będą oni jedynymi Polakami obecnymi na imprezie – na tej bowiem pojawi się również Patryk „starxo” Kopczyński, który wraz ze swoim Raise Your Edge Gaming pokonał OG w decydującym o awansie meczu.

Raise Your Edge 2 : 0 OG
Ascent 13:3 Bind 13:6  Icebox 

Już pierwsze minuty potyczki na Ascent pokazały, że starxo i spółka weszli na serwer, by zgarnąć całą pulę. Polak i jego koledzy mimo gry w ataku bardzo szybko przejęli inicjatywę i na dobrą sprawę odcięli rywali od gry. Ci tylko okazjonalnie byli w stanie zatrzymać ataki rozpędzonego RYEG, ale to było zdecydowanie zbyt mało, by móc myśleć o korzystnym rezultacie. W efekcie to podopieczni brytyjskiej organizacji mogli tuż przed przerwą pochwalić się spokojnym, sześciopunktowym prowadzeniem, które zdecydowanie napawało optymizmem przed drugą połową. Był to zresztą optymizm w pełni uzasadniony, o czym przekonaliśmy się już po chwili. Wszystko dlatego, że Kopczyński wraz z kolegami po zmianie stron nie oddali OG już ani jednego oczka, samemu wyprowadzając cztery kończące ciosy i gromiąc oponentów aż 13:3.

W tej sytuacji ekipa wspierana przed Red Bulla nie miała wyjścia i na Bind musiała postawić wszystko na jedną kartę. Musiała, ale czy to zrobiła? Cóż, trudno powiedzieć, bo tam tak naprawdę obraz pojedynku nie uległ zmianie. Nadal to Raise Your Edge było stroną dominującą, chociaż tym razem ową dominację zapewniło sobie w obronie. Dla RYEG nie miało zresztą większego znaczenia, w którym obozie gra – starxo wraz z kolegami byli zwyczajnie lepsi i pierwszą połowę znowu kończyli z sześcioma punktami zapasu. Zapas ten bez wątpienia się przydał, bo w końcowej fazie pojedynku OG podjęło jeszcze próbę comebacku, ale ta na niewiele się zdała. Po krótkim okresie nieco słabszej gry ekipa Polaka odzyskała bowiem palmę pierwszeństwa i zręcznie przypieczętowała swój awans wynikiem 13:6.

Pełna lista uczestników europejskiego VALORANT Masters prezentuje się wobec tego następująco:

Alliance Ballista Esports DfuseTeam FPX
Guild Esports Team Heretics Ninjas in Pyjamas Raise Your Edge Gaming

VALORANT Masters odbędzie się między 12 a 21 marca i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 150 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

CLEANTmix wygrywa Esport Tour PRO Spring 2021

Wiosenna odsłona Esport Tour PRO 2021 zafundowała nam kilka niespodzianek już w fazie grupowej, ale i w play-offach nie przestała zaskakiwać. Wystarcz...