STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Niespodzianka w Europie, bez zaskoczeń za oceanem. Eliminacje do DH Masters Spring już za nami

Eliminacje do DreamHack Masters Spring 2021 to kolejne rozgrywki, które możemy już odhaczyć. Po kilku dniach rywalizacji poznaliśmy bowiem wszystkie ekipy, które na pewno pojawią się na nadchodzącej imprezie – i cóż, nie obyło się bez niespodzianek.

Te zafundowała nam Europa. Wystarczy wspomnieć, że do gry w zamkniętych eliminacjach przystąpiły takie drużyny, jak Cloud9 czy też OG. Naprawdę mocne marki, które w tym wypadku łączy jedno – żadna z nich ostatecznie nie wywalczyła awansu. A wszystko za sprawą Bułgarów z VOYVODY. Ci mimo braku wsparcia organizacji walczyli z wyżej od siebie notowanymi rywalami jak równy z równym i finalnie wyrzucili każdego z nich za burtę. O sile Viktora „v1c7oRa” Dyankova i spółki jako pierwsze przekonało się OG, które po zaciętym meczu musiało uznać ich wyższość w 2. rundzie dolnej drabinki. Z kolei w decydującym spotkaniu ekipa z południa Europy pozostawiła w pokonanym polu C9, które kolejny już raz zawiodło i zdecydowanie ma o czym myśleć.

Tak wielu emocji nie dostarczyły nam eliminacje w Ameryce Północnej. Tam od początku do końca wszystko działo się pod dyktando Extra Salt, które wygrało wszystkie trzy potyczki i w cuglach awansowało na prestiżowy turniej. Co ciekawe, Edgar „MarKE” Maldonado wraz z kolegami podczas zamkniętego turnieju zdążyli pokonać każdego z pozostałej trójki uczestników. Oberwało się więc Triumph, Bad News Bears, a w finale również i High Coast Esports. Dla tej ostatniej formacji marnym pocieszeniem jest raczej fakt, że to ona zaczęła finałowe starcie lepiej. Jak się później okazało, triumf 16:8 na Inferno nie miał większego znaczenia, bo Extra Salt bez większych problemów zgarnęło kolejne dwie mapy, a co za tym idzie także i bilet na DreamHacka.

Na ten moment lista uczestników DreamHack Masters Spring 2021 prezentuje się następująco:

Complexity Gaming Extra Salt Heroic
paiN Gaming Team Spirit VOYVODA

Pozostałe dziesięć miejsc rozdysponowane zostanie przez organizatorów w formie bezpośrednich zaproszeń. Samo DreamHack Masters Spring 2021 odbędzie się z kolei między 29 kwietnia a 9 maja. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 250 tysięcy dolarów oraz 4,3 tysiąca punktów ESL Pro Tour.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Mickebwoy znowu bez drużyny. Polak opuszcza honk po nieudanych eliminacjach do VALORANT Masters

Tylko nieco ponad miesiąc trwała przygoda Mikołaja "Mickebwoya" Chojnackiego z międzynarodowym składem honk. Polski zawodnik ogłosił dziś bowiem, że o...