Cykl eliminacji do nadchodzącego BLAST Premier Spring Showdown 2021 rozpoczął się na dobre. Cykl, podczas którego o upragniony awans walczyć będą także nasi rodacy, chociaż od upragnionego sukcesu dzieli ich jeszcze długa droga.

Rodzime składy o prawo gry na prestiżowych zawodach rywalizować będą podczas Fantasyexpo Cup, które ruszy dopiero w czwartym tygodniu marca. Wcześniej czekają nas turnieje kwalifikacyjne, w tym także ten w pełni polski, rozpoczynający się już dziś. Zainauguruje go pojedynek Illuminar Gaming z Pompa Teamem, czyli dwóch uczestników ESL Mistrzostw Polski. Kilka godzin później natomiast na serwerze pojawi się także grające na co dzień w ESL MP HONORIS, którego rywalem będzie nowy skład AVEZ Esport. Triumfatorzy tych potyczek przybliżą się do wyjścia z grupy A, przegrani natomiast wyczerpią już limit błędów i do kolejnych starć przystąpią z nożami na gardłach.

CZYTAJ TEŻ:
piratesports bez składu CS:GO. „Wszystkie nasze siły przerzucamy na projekt arrMY”

O krok od BLAST Nordic Masters, czyli eliminacji BLASTA dla krajów skandynawskich jest ENCE. Aby się na nie dostać dawno niewidziany zespół Pawła "dychy" Dychy będzie musiał poradzić sobie w finale Pelaajat.com Series Showoff Spring 2021 z HAVU Gaming, czyli świeżo upieczonym triumfatorem Snow Sweet Snow 2, który wygrał ostatnie 16 notowanych przez HLTV spotkań. Gdzieś w tle tych wszystkich zmagań o kolejne punkty w ESEA Premier powalczy MAD DOG’S PACT. Podopieczni Vincenta "VinSa" Jozefiaka mają już na swoim koncie trzy porażki i jeżeli chcą uniknąć baraży o utrzymanie albo nawet bezpośredniego spadku to muszą wreszcie punktować, ale dziś na pewno nie będzie łatwo, bo przyjdzie im mierzyć się z celującym wysoko Sprout.

Lista najciekawszych piątkowych spotkań CS:GO prezentuje się następująco:

12 marca
14:00 Illuminar Gaming vs Pompa Team BO1 transmisja
15:15 HONORIS vs AVEZ Esport BO1 transmisja
17:00 ENCE vs HAVU Gaming BO3 transmisja
19:00 MAD DOG’S PACT vs Sprout BO3 transmisja