AKTUALIZACJA: W oficjalnym komunikacie Team Vitality potwierdził, że Nivera wylądował na ławce rezerwowych, co ma związek z przepisami nieobejmującymi sześcioosobowych składów. W związku z tym organizacja w najbliższym czasie korzystać będzie z usług wyłącznie pięciu zawodników, nie wykluczono jednak, że w przyszłości Benrlitom powróci do gry jeżeli okoliczności na to pozwolą. Ponadto TV wyraziło przekonanie, że odpowiednie dla całej sceny CS:GO oraz jej rozwoju byłoby dalsze wspieranie projektów budowanych w oparciu o sześciu graczy.


ORYGINALNY NEWS: Team Vitality był jedną z tych organizacji, które w najbardziej efektywny sposób wprowadziły w życie koncepcję sześcioosobowego składu w CS:GO. Niewykluczone jednak, że formacja znad Sekwany w najbliższym czasie będzie musiała zarzucić swoje ambitne plany.

A tak przynajmniej twierdzi Guillaume „neL” Canelo z serwisu 1pv. Według informacji, do których dotarł francuski dziennikarz, Vitality podczas 13. sezonu ESL Pro League trzymać się będzie gry w tym samym zestawieniu i w przeciwieństwie do poprzednich turniejów nie będzie korzystać z możliwości zmiany jednego z graczy pomiędzy mapami. A to nie byłby dobry scenariusz dla Nabila "Nivery" Benrlitoma, który został zaangażowany w październiku ubiegłego roku właśnie jako szósty zawodnik. Co więcej, Belg może wylądować na ławce rezerwowych na dłużej, bo niewykluczone, że tymczasowe zarzucenie projektu o nazwie "sześcioosobowy skład" może się przedłużyć i trwać nawet po zakończeniu Pro Ligi.

Wpływ na taki rozwój wydarzeń ma mieć niedawna decyzja Valve, które postanowiło nie wspierać koncepcji rozszerzonych drużyn i nie ujmować jej w regulaminowych zapisach tegorocznego cyklu Regional Major Rankings. W związku z tym podczas kolejnych imprez RMR, które są przecież przepustką do PGL Major Stockholm 2021, nie będzie możliwości dowolnej rotacji członkami drużyn – zamiast tego każda zmiana byłaby karana utratą części zdobytych wcześniej punktów i to prawdopodobnie dlatego Vitality miałoby przestawić się na permanentną grę w tym samym składzie, zaprzestając testów rozwiązania, które podczas najważniejszych zawodów i tak okaże się nieprzydatne.

Gdyby powyższe doniesienia okazały się prawdą, Nivera miałby prawo czuć się rozczarowany. Od momentu przyjścia do TV belgijski nastolatek zbiera bowiem bardzo dobre noty i na ten moment jego rating wynosi 1,09, co jest trzecim najlepszym wynikiem w Vitality.