STS
fot. Illuminar Gaming

Waleczne Illuminar czy rozpędzone K1CK – kto dołączy do AGO ROGUE w finale Ultraligi?

Nic nie może przecież wiecznie trwać, a już z pewnością nie piąty sezon Alior Bank Ultraligi, który w tym tygodniu się zakończy. Już jutrzejszego wieczoru będziemy mogli świętować nowego mistrza w Polsce, bądź też obronę tytułu przez K1CK. Zanim jednak reprezentanci portugalskiej organizacji będą mogli stanąć do finałowej walki z AGO ROGUE, czeka ich finał drabinki przegranych, który ma miejsce dzisiaj. W nim rywalem Łukasza „Puki Style’a” Zygmunciaka i spółki będzie równie mocno głodne sukcesu Illuminar Gaming.

Zawodnicy spod szyldu Oczka staną dziś przed drugą szansą zakwalifikowania się do finału Ultraligi, wszak w zeszłym tygodniu plany pokrzyżowało im AGO ROGUE. Niemniej seria z organizacją, która już niedługo stanie do próby obrony tytułu mistrza European Masters była bardzo wyrównana, bowiem zakończyła się wynikiem 3:2 na korzyść akademii Łotrzyków. IHG po raz kolejny pokazało, że potrafi jak równy z równym mierzyć się z najlepszymi w kraju. Do takiej grupy z pewnością można zaliczyć także K1CK.

Gracze w czarno-żółtych trykotach ponownie udowodnili, że w play-offach krajowych rozgrywek są jedną z najmocniejszych ekip. Przypomnijmy, że faza zasadnicza nadwiślańskich rozgrywek nie należała w wykonaniu K1CK do najbardziej udanych. Podopieczni Michała „Flasha” Kosickiego zakończyli ją na czwartej lokacie z bilansem 7-7. Z drugiej strony w zwieńczającym się w tym tygodniu etapie ani razu nie zaznali oni goryczy porażki, triumfując w obu dotychczasowych seriach przeciwko devils.one i 7more7 Pompa Teamowi wynikami 3-0. Czy czeka nas kolejna dominująca seria ze strony Puki Style’a i kolegów?

W to jak najbardziej można wątpić, gdyż Illuminar w sezonie regularnym dwukrotnie uporało się z K1CK. To pozwala myśleć, że Wojciech „papatabachi” Kruza mają pomysł na zatrzymanie dzisiejszych rywali. Czy to jednak wystarczy na rozpędzony, doświadczony skład, który jak historia udowodniła nieraz, w play-offach może nie mieć sobie równych? Przekonamy się dzisiejszego wieczoru.


Harmonogram
23 marca

Finał drabinki przegranych

17:30 K1CK vs Illuminar Gaming BO5

Tak jak wspomnieliśmy, zwycięzca dzisiejszego meczu dołączy do AGO ROGUE w finale 5. sezonu Alior Bank Ultraligi. Ten za to będzie miał miejsce jutro. Wszystkie mecze rozgrywek będziecie mogli obejrzeć na antenie Polsat Games w telewizji, a także na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Udyr

Hecarima, Udyra i Rell czekają kolejne nerfy. Znamy wstępny opis zmian w patchu 11.7

Znamy już wstępny opis zmian, które wejdą w życie wraz z nadchodzącą aktualizacją w LoL-u. Informacje przekazał na Twitterze Lead Gameplay Designer Le...