16 marca Issa "ISSAA" Murad oficjalnie wylądował na ławce rezerwowych OG. Jordańczyk był członkiem aktywnego składu przez piętnaście miesięcy, ale ostatnie rozczarowujące wyniki sprawiły, że organizacja podjęła decyzję o zmianach, a jedną z ofiar okazał się właśnie ISSAA.

Od tego czasu minął ponad tydzień i 24-latek zdecydował się w końcu opublikować własne oświadczenie. W dużej mierze pokrywa się ono zresztą z tym, co wcześniej pisało OG, bo sam zawodnik także uważa, że rozstanie było najlepszą opcją dla każdej ze stron, gdyż obecna formuła współpracy nie przynosiła oczekiwanych rezultatów. – Czuję, że mogłem grać znacznie lepiej. Jednak nie miałem tyle przestrzeni i nie mogłem grać tak, jak grałem w HellRaisers. I to mimo tego, że dawaliśmy z siebie wszystko, by nadal próbować to naprawić. Zawsze patrzę w przyszłość i chcę stawać się lepszym. Gdy znajdę odpowiedni zespół, jestem gotowy jeszcze raz dać z siebie wszystko, by móc zdobywać trofea – przyznał Murad.

Gdy tylko gracz z Bliskiego Wschodu wylądował na ławce rezerwowych, zaraz zaczęły się spekulacje co do jego przyszłości. Co poniektórzy teoretyzowali nawet, że ISSAA może całkowicie porzucić Counter-Strike'a i śladem innych graczy spróbować swoich sił w VALORANCIE. Co ciekawe, sam zainteresowany nie wykluczył takiej możliwości. – W kwestii tego, co przyniesie przyszłość, nie mam jeszcze pewności. Nadal jestem związany umową z OG, ale też otwarty na nowe oferty. Prawdopodobnie byłbym także zainteresowany rozmowami dotyczącymi mojego przejścia do VALORANTA, ale to zależy od tego, co wydarzy się w przyszłości i jakie otworzą się przede mną możliwości – zapewnił 24-latek.

Samo OG dotychczas nie znalazło następcy odsuniętego od składu zawodnika. Niewykluczone jednak, że będzie nim pozostający ostatnio bez stałego zatrudnienia Michał "MICHU" Müller, a przynajmniej tak twierdzą dziennikarze Weszło Esport. Gdyby do transferu faktycznie doszło, Polak stałby się drugim nowym nabytkiem międzynarodowego składu – pierwszym kilka dni temu został Nikolaj "niko" Kristensen, który zastąpił Nathana "NBK-a" Schmitta.