Mimo że od premiery Rocket League minęło już prawie sześć lat, gra cieszy się niesłabnącą popularnością. Wystarczy wspomnieć, że w szczytowym momencie w trakcie minionej doby na samym Steamie w produkcję studia Psyonix bawiło się jednocześnie prawie 90 tysięcy osób!

Nic więc dziwnego, że sami twórcy starają się jak mogą, by kuć żelazo, póki gorące. W ubiegłym roku np. tytuł przeszedł na model free to play i jednocześnie na podstawie umowy z Epic Games stał się na PC ekskluzywną pozycją dla Epic Games Store. Kolejnym krokiem ekipy Dave'a Hagewooda jest także zawojowanie mobilnych platform wyposażonych w systemy iOS oraz Android. W związku z tym dziś oficjalnie zapowiedziano nadejście spin-offu RL-a o nazwie Rocket League Sideswipe.

Owy spin-off ma zachować pomysł na rozgrywkę znany z podstawowej wersji gry. Ponownie więc dwie drużyny złożone z małych samochodów rywalizować będą między sobą w tej swoistej wariacji na temat piłki nożnej, a wygra ta ekipa, która strzeli więcej bramek. Sideswipe przynosi jednak zmianę perspektywy, bo kamera będzie teraz sztywno ustawiona z boku boiska, a którym rozgrywać będzie można dwuminutowe mecze solo lub w duecie. W produkcji zawarty zostanie oczywiście moduł online, w tym także zmagania rankingowe.

Psyonix zamierza wydać pełną wersję Rocket League Sideswipe jeszcze w tym roku, aczkolwiek konkretna data z ust twórców nie padła. Wiadomo natomiast, że już teraz gracze z Australii i Nowej Zelandii mogą wziąć udział w ograniczonych czasowo testach wersji alfa na Androidzie. W przyszłości planowane są też zakrojone na szerszą skalę testy bety.