Zbliżający się wielkimi krokami start European Masters to z pewnością elektryzujące wydarzenie dla wielu fanów League of Legends nad Wisłą. Nic dziwnego, wszak we wiosennej odsłonie tegorocznych zmagań zobaczymy rekordową liczbę Polaków rozsianych po przeróżnych ligach i drużynach z całego Starego Kontynentu. Niemniej wszystkie oczy fanów krajowej sceny będą skierowane głównie w stronę reprezentantów naszej Ultraligi – i tak się składa, że w fazie play-in turnieju wystąpi brązowy medalista mistrzostw Polski, Illuminar Gaming, które poznało dziś swoich grupowych rywali.

W pełni polska formacja powalczy o awans do głównej części zmagań z G2 Arctic, PSV Esports oraz White Dragons. Zadanie nie będzie więc łatwe, szczególnie jeśli mówimy o rywalizacji z reprezentantami akademii drużyny występującej na co dzień w League of Legends European Championship. Starcie z przedstawicielami ligi hiszpańskiej będzie zresztą o tyle ciekawe, że po drugiej stronie serwera zobaczymy innego naszego rodaka – Bartłomieja "Fresskowego" Przewoźnika. Ponadto w koszyku z iHG znaleźli się też gracze PSV występujący jako aktualni mistrzowie Dutch League. Stawkę uzupełnia natomiast najlepsza piątka minionego sezonu ligi portugalskiej. Wszystkie wspomniane zespoły powalczą o dwie czołowe lokaty w grupie, które dadzą przepustkę do meczu w formacie BO3, a tego zaś stawką będzie już awans do właściwej fazy EU Masters.

Słowo wspomnienia należy się też pozostałym polskim graczom. W grupie A naszym rodzynkiem będzie Artur "Zwyroo" Trojan, a jego Mkers zawalczy między innymi z akademią Schalke 04. W zbiorze oznaczonym literką C zobaczymy natomiast prowadzone przez Pawła "delorda" Szablę Fnatic Rising. Ekipa polskiego szkoleniowca sprawdzi swoje umiejętności na tle takich zespołów jak Goskilla z Szymonem "Kanną" Kawęckim w składzie, SINNERS Esports Damiana "Wyska" Adamczyka czy Vitality.Bee Miłosza "R4VENA" Domagalskiego. Również i w ostatniej z wymienionych formacji za przygotowanie taktyczne odpowiada nasz rodak – Mateusz "Tasz" Borkowski.

Podział na grupy prezentuje się następująco:

Grupa A

Grupa B

eSuba Method2Madness For The Win Esports Gamespace MCE
Mkers Schalke 04 Evolution KVM Esports EBL #2

Grupa C

Grupa D

Fnatic Rising Goskilla G2 Arctic Illuminar Gaming
SINNERS Esports Vitality.Bee PSV Esports White Dragons

Faza play-in European Masters rozpocznie się 29 marca i potrwa do 1 kwietnia. Start głównej części zmagań zaplanowany jest natomiast na 14 kwietnia. Na tym etapie czekają już dwaj inni przedstawiciele Ultraligi w postaci AGO ROGUE oraz K1CK.