Fazy play-off lig regionalnych dobiegły końca. W ostatnim tygodniu zmagań drużyn w ERL-ach szczególną uwagę skupialiśmy na wynikach w La Liga Française. Wszystkie regiony wyłoniły już swoich mistrzów, a my jesteśmy pewni, od jakiego etapu swoją przygodę z European Masters rozpoczną poszczególne zespoły. Międzynarodowy turniej rozpoczyna się już w najbliższy poniedziałek od play-inów.

Bałkany

Wygrany sezon regularny oraz wygrane play-offy. Takimi osiągnięciami legitymować mogą się podopieczni Kacpra „Nahovsky'ego” Merskiego, którzy dzisiaj zostali mistrzami Esports Balkan League. ŠAIM SE SuppUp pokonało Rekiny wynikiem 3:1 po kontrolowanej serii, czym ekipa ta zagwarantowała sobie również miejsce w głównej fazie EU Masters.

Sobota, 27 marca
17:00 ŠAIM SE SuppUp
Nahovsky
3:1 Z10 ESHARK BO5

Grecja

Drużyna z Jakubem „kubYDem” Grobelnym mimo jednego potknięcia bez problemu poradziła sobie z rywalami. Gamespace MCE ewidentnie nie było w stanie odpowiedzieć na żadne z zagrań przeciwników, a jedyne oczko zdobyło dzięki skutecznemu backdoorowi. Polski wspierający i jego towarzysze nie dość, że zostali mistrzami Greek Legends League, to na dodatek zapewnili sobie udział w głównej części międzynarodowego turnieju.

Wtorek, 23 marca
18:00 Anorthosis Famagusta
kubYD
3:1 Gamespace MCE BO5

Francja

Najdłużej w napięciu trzymały nas rozgrywki LFL, gdzie aż siedmiu Polaków walczyło o tytuł mistrzowski francuskiej sceny. Poza tym pierwszy z pojedynków decydował jeszcze o tym, która z ekip wystartuje z play-inów EU Masters, a która ominie pierwszy etap zmagań. Po bardzo ciekawej serii między Vitality.Bee oraz Misfits Premier to Króliczki awansowały do wielkiego finału i tym samym zaklepały sobie lepsze miejsce na zbliżających się zawodach.

W czwartek natomiast formacja Jakuba „Cinkrofa” Rokickiego nie brała ze sobą jeńców, kompletnie niszcząc oponentów. Toteż Karmine Corp zostało z pewnością zasłużonym mistrzem swojej ligi, wygrywając najpierw sezon regularny, a teraz odnosząc sukces w play-offach. Drużyna z polskim leśnikiem jest na ten moment uważana za jednego z głównych faworytów do wygrania European Masters.

Środa, 24 marca
18:00 Vitality.Bee
R4VEN, Tasz
1:3 Misfits Premier
Agresivoo, Shlatan, Woolite, Jactroll
BO5
Czwartek, 25 marca
18:00 Karmine Corp
Cinkrof
3:0 Misfits Premier
Agresivoo, Shlatan, Woolite, Jactroll
BO5