STS
fot. GG League/Maciej Kołek

BLAST Premier Showdown nie dla dychy. ENCE przegrywa z HAVU

To już pewne – Paweł „dycha” Dycha nie zagra na nadchodzącym BLAST Premier Showdown 2021. Wszystko przez to, że ENCE, którego zawodnikiem jest Polak, przegrało dziś z HAVU Gaming w półfinale Nordic Masters Spring 2021 i tym samym straciło szansę na awans. ENCE 0 : 2 HAVU Gaming Nuke 8:16 Dust2 20:22  Mirage  Pierwsza połowa […]

To już pewne – Paweł „dycha” Dycha nie zagra na nadchodzącym BLAST Premier Showdown 2021. Wszystko przez to, że ENCE, którego zawodnikiem jest Polak, przegrało dziś z HAVU Gaming w półfinale Nordic Masters Spring 2021 i tym samym straciło szansę na awans.

ENCE 0 : 2 HAVU Gaming
Nuke 8:16 Dust2 20:22  Mirage 

Pierwsza połowa Nuke’a zdecydowanie nie przebiegła po myśli HAVU. Fińska piątka na wybranej przez rywali mapie długo nie potrafiła się wstrzelić, tracąc przez to m.in. pistoletówkę, a gdy już jej się udało zyskać właściwy rytm, to nie była w stanie go utrzymać. ENCE natomiast skrzętnie wykorzystywało wszystkie niedociągnięcia w obronnej grze przeciwnego składu i dokładało do swojego dorobku kolejne oczka. Ostatecznie dycha i spółka na przerwę schodzili z różnicą zaledwie jednego punktu, a przecież przed sobą mieli jeszcze grę po zdecydowanie łatwiejszej stronie. Wydawało się więc, że wszystko jest teoretycznie pod kontrolą. Ale nie było – HAVU zdecydowanie lepiej wyglądało w natarciu i w połowie numer dwa całkowicie zdominowało drużynę Polaka. Skala tej dominacji była tak duża, że ENCE jako CT powiększyło swoje konto o zaledwie jedną rundę, przez co finalnie poległo bolesnym 8:16.

Mimo to drużyna spod znaku ośmiornicy nie poddała się i na Dusta2 przybyła z nowym zapasem sił. I to było widać, bo nawet po przegranej pistoletówce Dycha wraz z kolegami od razu odpowiedzieli udanym forcem, by potem na długo zepchnąć wyżej notowanych oponentów na margines. W szczytowym okresie międzynarodowy skład prowadził już nawet 8:2 i mimo nieco słabszej końcówki pierwszej części starcia grę w obronie kończył z wynikiem 10:5. Nie była to może najbardziej okazała przewaga świata, ale dawała pewien komfort psychiczny. Niemniej komfort ten nie trwał zbyt długo, bo HAVU ani myślało tak łatwo się poddać. Zamiast tego Finowie ruszyli po comeback i byli przy tym zabójczo skuteczni, chociaż okazjonalnie pozwalali ENCE zgarnięcie pojedynczej rundy. Wobec tego końcówka regulaminowego czasu gry była niezwykle nerwowa, ale ostatecznie stało się – dogrywka. Dogrywka, która okazała się gwoździem do trumny dychy i spółki, bo ci po naprawdę zaciętym boju polegli 20:22, przegrywając w całym meczu 0:2.


Tym samym ENCE kończy swoją przygodę z Nordic Masters Spring 2021 z pustymi rękami. Z kolei HAVU Gaming już o godzinie 20:00 rozegra mecz finałowy, w którym powalczy o awans na BLAST Premier Spring Showdown 2021 z Dignitas VIE lub też Galaxy Racer.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Loord znowu wolny! Polski szkoleniowiec już bez bana ESIC

Obu polskich trenerów, którzy zostali jesienią ubiegłego roku czasowo zbanowani przez Esports Integrity Commission, może cieszyć się już pełnią wolnoś...