STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

Dignitas wystąpi na BLAST Premier Spring Showdown 2021

Za nami przedostatni już turniej eliminacyjny do BLAST Premier Spring Showdown 2021. Tym razem został on zorganizowany z myślą o podopiecznych skandynawskich organizacji i nosił wiele mówiącą nazwę Nordic Masters Spring 2021. Nie przedłużając – ostatecznie nordyckimi mistrzami zostali gracze Dignitas VIE. Co ciekawe, dla ekipy tej był to dopiero drugi turniej, przy którym wspierał […]

Za nami przedostatni już turniej eliminacyjny do BLAST Premier Spring Showdown 2021. Tym razem został on zorganizowany z myślą o podopiecznych skandynawskich organizacji i nosił wiele mówiącą nazwę Nordic Masters Spring 2021. Nie przedłużając – ostatecznie nordyckimi mistrzami zostali gracze Dignitas VIE.

Co ciekawe, dla ekipy tej był to dopiero drugi turniej, przy którym wspierał ją nowo pozyskany Jonas „Lekr0” Olofsson. O ile jednak Pinnacle Cup zdecydowanie nie poszło po myśli podopiecznych Dignitas, tak Nordic Masters od początku do końca było dla zawodników turniejem udanym. Wystarczy wspomnieć, że podczas imprezy nie przegrali oni ani jednego meczu, pozostawiając w pokonanym polu m.in. Team Singularity i Galaxy Racer. W finale wyższość drużyny Patrika „f0resta” Lindberga i Adama „friberga” Friberga musiało uznać natomiast HAVU Gaming, które niespodziewanie poległo po zaledwie dwóch mapach.

Szczęścia zdecydowanie nie mieli Polacy. Już w fazie grupowej przecież swoją przygodę z zawodami zakończyło MAD Lions Jakuba „kubena” Gurczyńskiego i Filipa „tudsoNa” Tudeva. Niemniej warto pamiętać, że dla popularnych Lwów były to pierwsze oficjalne pojedynki i ich ogólną prezencję trzeba ocenić jak najbardziej pozytywnie. Nieco mniej pozytywnie wypadło natomiast ENCE, które co prawda wystąpiło w półfinale, ale w nim przegrało 0:2 z HAVU, a wcześniej niemiłosiernie męczyło się ze wspomnianym MAD. Nie ulega wątpliwości, że po udanej kampanii w ESL Pro League po zespole Pawła „dychy” Dychy spodziewano się znacznie więcej.

Na ten moment lista uczestników nadchodzącego BLAST Premier Showdown prezentuje się następująco:

9z Team Astralis Dignitas VIE Endpoint CeX
FURIA Esports G2 Esports Gambit Esports Heroic
Team Liquid MIBR NASR Esports OG
SAW Team Spirit Team Vitality el. – VENN Invitational

Wolne pozostało już tylko jedno miejsce, które otrzyma triumfator VENN Invitational Spring 2021. Samo BLAST Premier Spring Showdown 2021 odbędzie się między 13 a 18 kwietnia i poza łączną pulą nagród w wysokości 162,5 tysiąca dolarów zapewni swoim uczestnikom dwa bilety na wiosenne finały cyklu BLAST Premier.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jumpy też przechodzi do VALORANTA. Szwed obejmie stery w EXCEL ESPORTS

W dzisiejszych czasach exodus osób związanych wcześniej z Counter-Strikiem do VALORANTA nie jest już niczym zaskakującym. Nie ma więc także zaskoczeni...