Illuminar Gaming rozpoczyna swoje zmagania podczas wiosennej edycji European Masters od zwycięstwa. Polacy po niemałych problemach pokonali mistrzów ligi portugalskiej, dzięki czemu zapisują sobie już pierwszy punkt w notesie. Przed naszymi rodakami jeszcze dwa mecze do rozegrania w poniedziałkowy wieczór.

Illuminar Gaming 1:0 White Dragons
Melonik
Gnar
Aziado
Urgot
papatabachi
Nidalee
LeChase
Hecarim
Czajek
Zoe
Xaky
Twisted Fate
Odi11
Tristana
Alternative
Caitlyn
Czypsy
Nautilus
SLAYER
Morgana

Drużyna z Portugalii zdecydowała się na dosyć agresywne wybory postaci na dolnej alei. Szybko jednak zostali skarceni za swoje zbyt ofensywne podejście, kiedy to Kacper „Czypsy” Zaparucha złapał kotwicą swojego rywala, co poskutkowało pierwszą krwią. Sytuacja jednak nie zakończyła się zaledwie jednym zabójstwem, a w ostatecznym rachunku otrzymaliśmy remis. Mimo kolejnych prób odpowiedzenia na nacieranie wrogiego duetu, Polacy mieli niemałe kłopoty z przejęciem inicjatywy w meczu.

Na szczęście dla reprezentantów naszego kraju, pozostałe linie radziły sobie wyśmienicie. Dawid „Melonik” Ślęczka pokusił się nawet o indywidualną eliminację w trakcie rozgrywania fazy liniowej. Dzięki tej przewadze strata w złocie została zniwelowana, toteż podopieczni Jakuba „bezuma” Iwanickiego zaczęli podejmować walki o smoki. W okolicach 24. minuty doszło jednak do walki drużynowej, gdzie przedstawiciele IHG nie byli w stanie sprostać aktualnej sile oponentów. Starcie zaczęło wymykać się spod i tak dość wątpliwej kontroli.

Przełom w rozgrywce nadszedł jednak wraz z 29. minutą. Wtedy to Mateusz „Czajek” Czajka popisał się swoimi umiejętnościami, co w efekcie pozwoliło naszej piątce cieszyć się z wygranej walki drużynowej. Gracze Illuminar po wyeliminowaniu czterech rywali, popędzili w stronę Barona. Na to zagranie odpowiedział jednak strzelec portugalskiej formacji, zgarniając dla swojej ekipy Duszę Smoka Ognistego. Do ostatecznego boju doszło podczas potyczki na środkowej alei. Portugalczycy zostali wyłapani w niezbyt dogodnej dla siebie pozycji, co momentalnie wykorzystali zawodnicy z IHG. Posłali wszystkich graczy drużyny przeciwnej do grobu, a kilka sekund później rozbili czerwony Nexus.

Kolejny mecz IHG już o 19:30. Polacy podejmą G2 Arctic z Bartłomiejem „Fresskowym” Przewoźnikiem w szeregach. Pełny harmonogram i aktualną klasyfikację European Masters 2021 Spring możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej: