STS
fot. Polsat Games

Nie było łatwo, ale jest triumf. IHG wygrywa z PSV na koniec pierwszego dnia EU Masters

Nie była to łatwa ani jednostronna gra, ale ostatecznie to Illuminar Gaming kończy dzień z wynikiem 2-1. Dawid „Melonik” Ślęczka i spółka pokonali PSV Esports, dzięki czemu dotrzymały kroku pozostałym formacjom w grupie D na European Masters. PSV Esports 0:1 Illuminar Gaming Lumerion Aatrox Melonik Sion Albetrayber Hecarim papatabachi Olaf Kruimel Viktor Czajek Seraphine Barrage […]

Nie była to łatwa ani jednostronna gra, ale ostatecznie to Illuminar Gaming kończy dzień z wynikiem 2-1. Dawid „Melonik” Ślęczka i spółka pokonali PSV Esports, dzięki czemu dotrzymały kroku pozostałym formacjom w grupie D na European Masters.

PSV Esports 0:1 Illuminar Gaming
Lumerion
Aatrox
Melonik
Sion
Albetrayber
Hecarim
papatabachi
Olaf
Kruimel
Viktor
Czajek
Seraphine
Barrage
Jhin
Odi11
Kai’Sa
Anthrax
Leona
Czypsy
Rell

W tym spotkaniu pierwsza krew została przelana przez Kacpra „Czypsego” Zaparuchę, który wraz z pomocą trzech swoich kompanów posłał do piachu przeciwnego wspierającego. Ponadto Illuminar zgarnęło również pierwszego smoka oraz Herolda, a w późniejszej walce na topie Kai’Sa otrzymała złoto za dwie eliminacje. Dzięki temu polska ekipa była znacznie mocniejsza, co pozwoliło jej na pokonanie bestii powietrznej oraz zniszczenie czterech opancerzeń, a kilka minut po tym pierwszej wieży na dolnej alejce.

Wydawało się, że Polacy mają wszystko pod kontrolą, jednakże fatalny teamfight na trzecim smoku sprawił, że cała przewaga w złocie została roztrwoniona. Przez kolejne pięć minut byliśmy świadkami LoL-owych szachów, bowiem obie formacje farmiły czekając na przedmioty. Kolejny drake to oczywiście kolejna walka, w której tym razem to Illuminar zaprezentowało się lepiej, dzięki czemu pokonało smoka. Późniejsze teleportacje ze strony holenderskiej ekipy pozwoliły jej jednak na kilka zabójstw, po których bezproblemowo zgarnęła ona Barona. Fioletowe wzmocnienie zaowocowało w dwie wieże oraz drugiego Infernala dla PSV.

W końcu potyczka na szóstym smoku pozwoliła trzeciej drużynie z Ultraligi na zdobycie Duszy Smoka Piekielnego. Kompozycja IHG z Seraphine na czele nareszcie wyskalowała i jej leczenie było większe niż obrażenia ze strony rywali. Późniejsze teamfighty cały czas przebiegały po myśli ekipy Tabasko, która w końcu po jednej z walk na midzie zakończyła spotkanie.

Kolejne starcia w ramach European Masters 2021 Spring już jutro. Pełny harmonogram i aktualną klasyfikację European Masters 2021 Spring możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO dwukrotnie ogrywa Wisłę i obejmuje prowadzenie w ESL Mistrzostwach Polski

x-kom AGO lepsze od Wisły All iN! Games Kraków. Popularne Jastrzębie w poniedziałkowy wieczór dołożyły do swojego dorobku zwycięstwa numer pięć i sześ...