STS
fot. Illuminar Gaming

IHG w zaciętym wyścigu. Przed nami drugi dzień play-inów European Masters

Wczorajsze rozstrzygnięcia w ramach European Masters w League of Legends mogą napawać polskich widzów optymizmem, wszak Illuminar Gaming wygrało dwie z trzech swoich potyczek. Patrząc jednak na stan grupy D, w której znalazła się ów organizacja, łatwo można dojść do wniosku, że to dzisiaj będą miały miejsce decydujące starcia. Wszystko dlatego, że portugalskie White Dragons […]

Wczorajsze rozstrzygnięcia w ramach European Masters w League of Legends mogą napawać polskich widzów optymizmem, wszak Illuminar Gaming wygrało dwie z trzech swoich potyczek. Patrząc jednak na stan grupy D, w której znalazła się ów organizacja, łatwo można dojść do wniosku, że to dzisiaj będą miały miejsce decydujące starcia. Wszystko dlatego, że portugalskie White Dragons oraz akademia G2 Esports – G2 Arctic, również posiadają rezultat 2-1. Oznacza to, że walka o czołowe dwa miejsca, które zapewnią awans z grupy, trwa w najlepsze.

CZYTAJ TEŻ:
delord z kompletem punktów, Wysek bez wygranej. Pierwsza połowa play-inów EUM zakończona

Trzy potyczki przed Illuminar

Reprezentacja Alior Bank Ultraligi na początku przystąpi do pojedynku z PSV Esports, które jako jedyne w grupie nie zaznało jeszcze smaku zwycięstwa. Z pozoru mistrzowie Holandii wyglądają na najsłabszą ekipę w zbiorze D, jednakże nie można podejść do meczu z nimi obojętnie. Udowadniali wczoraj, czy to w starciu z IHG czy G2 Arctic, że napsuć krwi grupowym oponentom.

Następnie Wojciech „papatabachi” Kruza i spółka zmierzą się z G2 Arctic. To właśnie batalia z akademią Samurajów wydaje się być trudniejsza, wszak wczoraj wpadła ona na konto ekipy Bartłomieja „Fresskowego” Przewoźnika. Jednakże kto śledził to spotkanie, ten wie, że obrócenie jego losów na korzyść Illuminar było jak najbardziej w zasięgu piątki Polaków. Czy Jakub „bezum” Iwanicki wyciągnął wnioski i dzisiaj jego podopieczni okażą się lepsi od polskiego midlanera i jego kolegów? Przekonamy się za kilka godzin.

Na sam koniec IHG czeka seria z White Dragons. Poniedziałkowy mecz pomiędzy tymi ekipami przez długi czas był bardzo wyrównany. Dopiero walki drużynowe w środkowej fazie rozgrywki pozwoliły Polakom cieszyć się z wygranej, lecz mało brakowało, żeby zwycięstwo wpadło na konto mistrzów portugalskiej ligi. Nie sposób za to nie wspomnieć, że wczoraj była to inauguracyjna potyczka Illuminar na European Masters, stąd też stres i niepewność były jak najbardziej zrozumiałe. Jeżeli zawodnicy spod znaku oka podejdą dzisiaj na spokojnie do rywali, nie powinni mieć z nimi większych problemów.

Polacy w zagranicznych drużynach

To rzecz jasna nie jedyne mecze, które będą dzisiaj miały biało-czerwony akcent. Warto przyglądać się zbiorowi C, bowiem każdy ze znajdujących się w nim zespołów posiada rodzime nazwisko w swoich szeregach. Aktualnie w grupie tej króluje Fnatic Rising trenowane przez Pawła „delorda” Szablę, a tuż za nim znajduje się Vitality.Bee, które jest reprezentowane przez Miłosza „R4VENA” Domagalskiego. Czy dwóm akademiom formacji z League of Legends European Championship uda się utrzymać premiowaną awansem pozycję? Miejcie także oko na Mkers, które znajduje się w wyrównanej do tej pory grupie A, a którego midlanerem jest Artur „Zwyroo” Trojan.

Dzisiejszy harmonogram EU Masters przedstawia się następująco:

30 marca
16:30 Method2Madness vs FC Schalke 04 Evolution BO1
16:30 Gamespace MCE vs KVM Esports BO1
16:30 SINNERS Esports
Wysek
vs Fnatic Rising
delord
BO1
16:30 G2 Arctic
Fresskowy
vs White Dragons BO1
17:30 eSuba vs Mkers
Zwyroo
BO1
17:30 Z10 ESHARK vs For The Win Esports BO1
17:30 Vitality.Bee
R4VEN, Tasz
vs Goskilla
Kanna
BO1
17:30 Illuminar Gaming vs PSV Esports BO1
18:30 Mkers
Zwyroo
vs Method2Madness BO1
18:30 Z10 ESHARK vs Gamespace MCE BO1
18:30 Fnatic Rising
delord
vs Vitality.Bee
R4VEN, Tasz
BO1
18:30 Illuminar Gaming vs G2 Arctic
Fresskowy
BO1
19:30 FC Schalke 04 Evolution vs eSuba BO1
19:30 For The Win Esports vs KVM Esports BO1
19:30 SINNERS Esports
Wysek
vs Goskilla
Kanna
BO1
19:30 PSV Esports vs White Dragons BO1
20:30 Method2Madness vs eSuba BO1
20:30 Gamespace MCE vs For The Win Esports BO1
20:30 Goskilla
Kanna
vs Fnatic Rising
delord
BO1
20:30 G2 Arctic
Fresskowy
vs PSV Esports BO1
21:30 Mkers
Zwyroo
vs FC Schalke 04 Evolution BO1
21:30 KVM Esports vs Z10 ESHARK BO1
21:30 Vitality.Bee
R4VEN, Tasz
vs SINNERS Esports
Wysek
BO1
21:30 White Dragons vs Illuminar Gaming BO1

Transmisja z wybranych meczów będzie dostępna na kanałach Polsat Games. Z polskim komentarzem z pewnością zobaczymy wszystkie mecze Illuminar Gaming, a także parę spotkań bez udziału IHG. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze które. Transmisja będzie dostępna na Twitchu i YouTube. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących European Masters znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
baddyG_ballista

baddyG wypożyczony do ekipy MOLSIEGO

Już dziś rusza drugi etap zmagań w ramach cyklu VALORANT Champions Tour 2021. Niemniej jeszcze na kilka godzin przed rozpoczęciem rywalizacji niektóre...