STS
fot. Activision

CoD: Warzone znowu „schudnie”. Gra zajmie mniej miejsca na dysku

Call of Duty: Warzone od początku swojego istnienia mierzy się z wieloma problemami. Jednym z nich są oczywiście cheaterzy psujący innym zabawę, ale nie o nich dziś będzie. Będzie za to o gigabajtach, które po dziś dzień spędzają sen z powiek posiadaczom mniejszych dysków twardych. Tak się bowiem zdarzyło, że z każdą kolejną aktualizacją Warzone […]

Call of Duty: Warzone od początku swojego istnienia mierzy się z wieloma problemami. Jednym z nich są oczywiście cheaterzy psujący innym zabawę, ale nie o nich dziś będzie. Będzie za to o gigabajtach, które po dziś dzień spędzają sen z powiek posiadaczom mniejszych dysków twardych.

Tak się bowiem zdarzyło, że z każdą kolejną aktualizacją Warzone pożerał coraz więcej miejsca, co spotkało się oczywiście z głośnym narzekaniem ze strony członków społeczności. W związku z tym twórcy już dawno obiecali zajęcie się sprawą i pierwszym ku temu krokiem była możliwość wyboru komponentów, które chcemy instalować. Jeżeli np. interesowało nas tylko battle royale, to nie musieliśmy już pobierać całego Modern Warfare i na odwrót – zabawa tylko w MW nie wiązała się już z zasysaniem z sieci również Warzone’a.

Ile miejsca na dysku zajmie CoD: Warzone?

Ale na tym nie koniec, bo wraz z dzisiejszą łatką zaoszczędzimy kolejne tysiące megabajtów. Wszystko dlatego, że deweloperzy pochylili się w końcu nad lepszą kompresją plików i pewnie przy okazji posprzątali nieco, usuwając zbędne lub zdublowane rzeczy. Dzięki temu Warzone zostanie odchudzony aż o kilkanaście gigabajtów, natomiast jeżeli mamy zainstalowane również Modern Warfare, to w sumie odzyskamy ponad 30 gigabajtów. Liczby te dotyczą jednak tylko komputerów osobistych, gdyż w przypadku różnych platform zmiana wagi samej gry także się różni i wygląda następująco:

  • PlayStation 5: 10,9 GB (Warzone) / 30,6 GB (Warzone i Modern Warfare)
  • PlayStation 4: 10,9 GB (Warzone) / 30,6 GB (Warzone i Modern Warfare)
  • Xbox Series X/S: 14,2 GB (Warzone) / 33,6 GB (Warzone i Modern Warfare)
  • Xbox One: 14,2 GB (Warzone) / 33,6 GB (Warzone i Modern Warfare)
  • PC: 11,8 GB (Warzone) / 30,6 GB (Warzone i Modern Warfare)

Wszystko wygląda więc bardzo dobrze, ale w tej beczce miodu jest też ogromna łyżka dziegciu. Ogromna tak, jak ogromna jest wielkość aktualizacji, którą będziemy musieli pobrać – czeka nas bowiem ściąganie od kilkudziesięciu do nawet ponad 100 gigabajtów danych.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

IHG w zaciętym wyścigu. Przed nami drugi dzień play-inów European Masters

Wczorajsze rozstrzygnięcia w ramach European Masters w League of Legends mogą napawać polskich widzów optymizmem, wszak Illuminar Gaming wygrało dwie...