Na całym świecie czołowe rozgrywki w League of Legends wchodzą w decydującą fazę. Nie inaczej jest w Korei Południowej, gdzie dziś rozpocznie się faza pucharowa LoL Champions Korea. Play-offy zostaną zainaugurowane przez ćwierćfinałowe starcie Hanwha Life Esports z NS RedForce, a dzień później na Summoner's Rifcie zobaczymy reprezentantów T1 oraz DRX.

Na początek przyjrzyjmy się dzisiejszej serii BO5, w której niepodważalnym faworytem jest HLE. Dlaczego? A dlatego, że ekipa Jeonga "Chovy'ego" Ji-hoona zajęła w sezonie regularnym trzecią lokatę, co nie było dziełem przypadku. Zawodnicy w białych trykotach potrafili walczyć z najsilniejszymi jak równy z równym, czego przykładem jest między innymi wygrany mecz z Gen.G, czy też urwanie mapy mistrzom świata – DWG KIA. Gdzie w takim wypadku mogą szukać argumentów zawodnicy z drugiego obozu? NS RedForce rzutem na taśmę dostało się do play-offów, lecz w fazie zasadniczej pokazywało przebłyski świetności, głównie dzięki Hanowi "Peanutowi" Wangowi-ho. Jeżeli ekipa ta szuka odpowiedniego momentu na kolejny z nich, to teraz ma ku temu najlepszą okazję.

O wiele bardziej wyrównane starcie powinniśmy zobaczyć czwartkowego poranka. Wtedy o miejsce w półfinałach powalczą gracze T1 oraz DRX. Formacja Lee "Fakera" Sang-hyeoka znalazła ostatnimi czasy swój rytm i co ważniejsze – skład, w którym udaje się jej regularnie zwyciężać. W nim znalazł się między innymi legendarny midlaner, a sama piątka zatriumfowała w pięciu ostatnich seriach LCK, w tym między innymi nad wiceliderami finalnej klasyfikacji, Gen.G, czy też nad samym DRX. Sytuacja podopiecznych Kima "SSONGA" Sang-soo jest zupełnie odwrotna – na pięć ostatnich spotkań wygrali zaledwie jedno. Faworyt jest w takim wypadku dosyć wyraźny.

Harmonogram ćwierćfinałów LCK:

Środa, 31 marca
10:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs NS RedForce BO5
Czwartek, 1 kwietnia
10:00 T1 vs DRX BO5

Triumfatorzy ćwierćfinałów awansują do półfinałów. Tam zmierzą się z Gen.G bądź z DWG KIA. To okaże się po zakończonej czwartkowej serii – wtedy mistrzowie Korei wybiorą, z którym z wygranych ćwierćfinalistów pragną powalczyć o finał letniego splitu LCK.

Drabinka play-offów LCK 2021 Spring:

Runda 1 Runda 2 Finał
Środa, 31 marca Sobota, 3 kwietnia
Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports 0 WYBÓR – DWG KIA DWG KIA 0
NS RedForce 0 TBD 0 Sobota, 10 kwietnia
TBD 0
Czwartek, 1 kwietnia Niedziela, 4 kwietnia TBD 0
T1 0 Gen.G Esports 0
DRX 0 TBD 0

Transmisja z rozgrywek będzie dostępna na oficjalnym kanale ligi w serwisie Twitch.tv.