W rewanżowym meczu fazy play-in w European Masters 2021 Spring Illuminar Gaming podejmowało G2 Arctic. Tym razem ekipa Mateusza „Czajka” Czajki nie zawiodła i odegrała się na swoich rywalach za wczorajszą porażkę. Oznacza to, że pierwsze miejsce w grupie dla IHG nadal jest w zasięgu ręki.

G2 Arctic 0:1 Illuminar Gaming
Oscarinin
Aatrox
Melonik
Sion
Koldo
Nidalee
papatabachi
Hecarim
Fresskowy
Viktor
Czajek
Orianna
Supa
Xayah
Odi11
Caitlyn
Efias
Rell
Czypsy
Alistar

Pierwsza krew w tym spotkaniu padła już w 5. minucie, a złoto powędrowało na konto Luisa „Koldo” Péreza. Toplaner skorzystał z pomocy swojego leśnika i posłał do piachu Dawida „Melonika” Ślęczkę. Dwie minuty później IHG miało okazję zrewanżować się na dolnej alei w pierwszej większej potyczce w grze. Wraz z pomocą Wojciecha „papatabachiego” Kruzy udało się zabić zarówno strzelca, jak i wspierającego G2 Arctic.

Polski leśnik wykazał się świetnym wyczuciem i wyeliminował później niczego niespodziewającego się Koldo w jego własnej dżungli. Dzięki temu zabójstwu ekipa Czajka jeszcze przed dziesiątą minutą zabrała pierwszego smoka. To doprowadziło do sytuacji, w której Illuminar miało ponad tysiąc sztuk złota przewagi nad swoim rywalem.

Chwilę przed 20. minutą udało się wyłapać Fresskowego, przez co ekipa spod znaku Oka przejęła trzeciego już smoka. Zaraz później miała miejsce walka na środkowej alei, w której papatabachi i spółka usunęli dwóch przeciwników. Sytuacja prawie się odwróciła, kiedy po wspaniałej inicjacji Oleksandra „Efiasa” Yankovicha hiszpański zespół wygrał bardzo ważną bitwę, eliminując prawie wszystkich Polaków. Po tym, jak G2 zwróciło się w stronę Barona Nashora, mieliśmy okazję zobaczyć kuriozalną sytuację. Papatabachi wraz ze swoją drużyną zdążyli się odrodzić i odbić stwora dzięki wygranej walce w rzece.

Od tego momentu wynik spotkania zdawał się być przesądzony. Rozpędzone IHG po inicjacji swojego midlanera i świetnym wejściu Melonika wygrało najważniejszy teamfight i Polakom udało się zamknąć grę przed 35. minutą.

Już o 21:30 Illuminar zmierzy się z White Dragons. Pełny harmonogram i aktualną klasyfikację European Masters 2021 Spring możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej: