STS
fot. fb.com/G2paTiTek

Sześciu Polaków wciąż w grze o VALORANT Challengers 1, kolejna wpadka G2

Po dwóch dniach zmagań w ramach otwartych eliminacji do VALORANT Challengers 1 w grze o awans pozostało już tylko sześciu naszych rodaków. Co ciekawe, wśród nich nie znajdziemy Patryka „paTiTka” Fabrowskiego i Aleksandra „zeeka” Zygmunta, których G2 Esports ponownie zawiodło.

G2 zawodzi

Zespół dwóch Polaków rozczarował już kilka tygodni temu, gdy zabrakło go na pierwszym w tym roku turnieju VALORANT Masters. I na ten moment niewykluczone, że zabranie go również na kolejnym, bo nie udało mu się przebrnąć przez pierwsze otwarte eliminacje – na jego drodze stanął bowiem Team Vitality. W 1/16 finału, podobnie jak G2, odpadły również Illuminar Gaming oraz Team Finest Michała „MOLSIEGO” Łąckiego i Kamila „baddy’egoG” Graniczki. Jeszcze wcześniej z marzeniami o awansie musiała pożegnać się Ballista Esports. Debiutująca wraz z nowo pozyskanym Sebastianem „NEEXEM” Trelą rodzima formacja okazała się słabsza od polskiego miksu KLĄTWA.

KLĄTWA i Acend na ostatniej prostej

A skoro już o KLĄTWIE mowa – ekipa Kamila „krytyqa” Dudka jako jedyny w pełni rodzimy zespół dotarła do trzeciego i jednocześnie ostatniego dnia eliminacji. Przed nią więc już tylko mecz dzielący ją od promocji, podczas którego podejmie ona wspomniane już Vitality. Równolegle swoje boje toczyć będą też triumfatorzy niedawnego VALORANT Masters z Acend. Patryk „starxo” Kopczyński i jego koledzy zmierzą się z kolei z Vodafone Giants. Co ciekawe, jeżeli obie drużyny z Polakami w składach wygrają swoje mecze, to o godzinie 21:00 w ostatniej, niemającej już wpływu na kwestię awansu rundzie zmierzą się one właśnie ze sobą.

Harmonogram dzisiejszych meczów w kwalifikacjach do VALORANT Challengers 1:

1 kwietnia
18:00 KLĄTWA vs Team Vitality BO3
18:00 Acend vs Vodafone Giants BO3
21:00 KLĄTWA/Vitality vs Acend/Giants BO3
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przed Illuminar decydujące starcie. Dziś finały play-inów EU Masters

Po zaledwie jednym dniu przerwy wraca European Masters, czyli najważniejszy turniej dla drużyn League of Legends z lig regionalnych Europy. Już dziś w...