STS
fot. Facebook/KochamSzachy

xntentacion, Nemo i siostry Botez wśród uczestników szachowego turnieju z pulą 7 tys. dolarów *

Już niedługo, bo 8 kwietnia rusza turniej gwiazd w ramach 2021 Bullet Chess Championship. W nim będziemy mieli okazję śledzić polski akcent, którym jest Bartosz „xntentacion” Rudecki. 22-latek będzie mógł wzbogacić się o niemałą sumę pieniężną, wszak w puli nagród znalazło się 7 tysięcy dolarów, z czego na konto samego triumfatora wpadnie prawie że połowa tej kwoty, bo aż trzy tysiące. Zwycięstwo nie będzie jednak łatwym zadaniem, bowiem w wydarzeniu weźmie udział siedem innych, popularnych ze świata szachów i streamerki osobistości.

Gwiazdorska obsada szachowego turnieju

W zacnym gronie uczestników turnieju gwiazd znalazły się między innymi siostry Botez – Alexandra oraz Andrea, współpracujące z Teamem Envy, które swoją drogą polski szachista niedawno pokonał. Szczególną uwagę warto zwrócić na pierwszą z nich, która pomimo młodego wieku (ma 25 lat), posiada już szanowany w szachowej społeczności tytuł WDF (Woman FIDE Master). Jeszcze większym szacunkiem cieszy się miano WGM (Woman Grandmaster), które jest najwyższym możliwym do zdobycia tytułem wśród kobiet. A tak się składa, że w wydarzeniu weźmie udział Nemo „Nemo” Qiyu Zhou, streamerka CLG i profesjonalna szachistka, która może się takowym poszczycić. Na sam koniec warto wspomnieć o Maurice Ashleyu, który może pochwalić się byciem Grandmasterem (najwyższym możliwym do osiągnięcia tytułem, poza mistrzem świata).

Oto uczestnicy turnieju gwiazd 2021 Bullet Chess Championship:

  • Maurice Ashley (Grandmaster)
  • Nemo „Nemo” Qiyu Zhou (Woman Grandmaster)
  • Alexandra Botez (Woman FIDE Master)
  • Alessia Santeramo (Woman FIDE Master)
  • Anna Cramling (Woman FIDE Master)
  • Tania Sachdev (International Master)
  • Sean Senft (National Master)
  • Bartosz „xntentacion” Rudecki

Jeżeli natomiast chodzi o format, to na razie organizatorzy nie podzielili się szczegółami. Wiemy jedynie tyle, że każdy z graczy będzie miał 15 minut na wykonanie swoich ruchów. Sam turniej gwiazd wystartuje w czwartek o godzinie 21:00 czasu polskiego. Transmisja będzie dostępna na kanale chess.com w serwisie Twitch. Można się także spodziewać, że sam xntentacion będzie na żywo relacjonował swoje poczynania na własnym kanale.

AKTUALIZACJA: Z turnieju wycofała się Andrea Botez. Jej miejsce zajmie Włoszka Alessia Santeramo.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wyścig nie dla ludzi o słabych nerwach. Poradzisz szczęśliwie wygrywa GP Chin w Polish F1 Series

To powinien być dzień przerwania dominacji McLarena w drugim sezonie Polish F1 Series. Powinien, ale w niepojętych okolicznościach wyłączność pomarańc...