STS
fot. Łukasz Twardowski

Zmiany w składzie G2, zeek nie wystąpi w kolejnych eliminacjach do VALORANT Challengers

Wygląda na to, że przygoda Aleksandra „zeeka” Zygmunta z G2 Esports dobiegnie końca po zaledwie trzech miesiącach. Polak nie został bowiem uwzględniony w składzie na nadchodzące otwarte eliminacje do VALORANT Challengers.

Co prawda sama organizacja nie wystosowała oficjalnego komunikatu potwierdzającego odsunięcie zeeka od składu, ale kilka dni temu poniekąd zrobił to menadżer Polaka, Krzysztof Kubicki. – To ten moment, kiedy trzeba zacisnąć zęby. Wierzę, że zeek wróci szybko na international level i jeszcze wszystkich zadziwi. Teraz timing był mega pechowy. Trafił do ekipy w kryzysie, pandemia zablokowała bootcamp, zeek nie poznał na żywo kolegów i zachorował tuż przed VCT – tłumaczył nieudaną przygodę swojego podopiecznego współwłaściciel agencji eMinePro. A ta faktycznie nie układała się tak, jak można było tego oczekiwać, bo G2 z pozycji najlepszego zespołu w Europie spadło na poziom ekipy niezdolnej do osiągania choćby przyzwoitych rezultatów w cyklu VALORANT Champions Tour 2021.

W związku z tym 10 kwietnia przy okazji drugich otwartych eliminacji do VALORANT Challengers międzynarodowy skład pojawi się na serwerze już tylko z jednym naszym rodakiem w składzie, Patrykiem „paTiTkiem” Fabrowskim. Miejsce Zygmunta jako zmiennik zajmie natomiast Oscar „ozzy” Scott – 22-letni Brytyjczyk, który jak wielu innych graczy VALORANTA jeszcze do niedawna związany był ze sceną Counter-Strike’a, na której jednak jako reprezentant m.in. Infused oraz Vexed Gaming nie odniósł większych sukcesów. W związku z tym przeszedł na grę Riot Games i od pewnego czasu związany był z miksową ekipą HSDIRR, ale teraz tymczasowo opuszcza ją, by wyjechać do Berlina, gdzie dołączy do pozostałych członków G2 przebywających obecnie na bootcampie. To właśnie on ma stać się od dawna wyczekiwanym prowadzącym.

Skład G2 Esports podczas eliminacji do VALORANT Challengers będzie prezentować się następująco:

  • Oscar „mixwell” Cañellas
  • Patryk „paTiTek” Fabrowski
  • Jacob „pyth” Mourujarvi
  • Ardis „ardiis” Svarenieks
  • Oscar „ozzy” Scott – zmiennik
  • Neil „neilzinho” Finlay – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Akademia po polsku

Dziś organizacje z całego świata kombinują, jakby tutaj zwiększyć sobie liczbę możliwych opcji. Tworzy się składy sześcioosobowe, buduje akademie – ta...