Wczoraj uchylono wreszcie rąbka tajemnicy na temat pierwszego w 2021 roku turnieju Regional Major Rankings w Ameryce Północnej. Ale na tym nie koniec ogłoszeń, bo dziś poznaliśmy szczegóły nadchodzącej imprezy RMR przygotowanej z myślą o formacjach CS:GO z Azji.

Azjatycka rywalizacja o Majora CS:GO

Za tę odpowiadać będzie Perfect World, czyli organizator dwóch poprzednich odsłon cyklu eliminacyjnego do Majora. Na linii startu zamelduje się osiem ekip, z czego cztery wyłonione zostaną na drodze rozegranych 14-17 kwietnia kwalifikacji. Pozostała czwórka natomiast już teraz otrzymała bezpośrednie zaproszenia – w gronie tym znalazły się Invictus Gaming, ViCi Gaming, złożony z byłych reprezentantów TIGER Team Renewal oraz TYLOO, które jako jedyne po ubiegłorocznej odsłonie RMR może pochwalić się jakąkolwiek zdobyczą punktową. A skoro już o punktach mowa – podczas imprezy zdobyć będzie można nie tylko pieniądze z łącznej puli wynoszącej 100 tysięcy dolarów, ale również i wspomniane rankingowe oczka, których triumfator zgarnie aż 1,6 tysiąca.

Lista uczestników azjatyckiego turnieju RMR 2021 prezentuje się następująco:

Invictus Gaming Team Renewal TYLOO ViCi Gaming
otwarte el. otwarte el. otwarte el. otwarte el.

Perfect World League Season 1 odbędzie się między 20 kwietnia a 3 maja. Będzie to kolejna w Azji impreza CS:GO, dzięki której wyłonieni zostaną uczestnicy zapowiedzianego na przełom października i listopada PGL Major Stockholm 2021.