W końcu nadszedł ten dzień! Po ponad pięciu miesiącach ciszy poznaliśmy wreszcie pierwsze szczegóły kolejnej odsłony cyklu Regional Major Rankings. Pierwszym zapowiedzianym na 2021 rok turniejem, podczas którego będzie można zdobyć rankingowe punkty, okazało się cs_summit 8 Online.

Impreza ta przygotowana zostanie z myślą o ekipach z Ameryki Północnej i to w gruncie rzeczy tyle z najważniejszych informacji. Wiemy też, że zmagania poprzedzą dwie otwarte tury kwalifikacyjne, chociaż z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że kilku uczestników otrzyma bezpośrednie przepustki w formie zaproszeń. Te wydają się być przeznaczone dla takich drużyn, jak Evil Geniuses, Team Liquid czy FURIA Esports, które zakończyły ubiegłoroczną odsłonę RMR w czołówce. Na ten moment to jednak tylko przypuszczenia, bo sam organizator większą liczbę szczegółów poda nam dopiero za jakiś czas.

cs_summit 8 Online odbędzie się między 14 a 30 maja. Będzie to kolejna w Ameryce Północnej impreza, dzięki której wyłonieni zostaną uczestnicy zapowiedzianego na przełom października i listopada PGL Major Stockholm 2021.