STS
fot. Fnatic

Bez Polaków i olofmeistera. Skład VALORANTA we Fnatic znowu w komplecie

Niedawno serwis Weszło Esport informował, że w gronie potencjalnych kandydatów do zasilenia składu VALORANTA we Fnatic znajdują się Mikołaj „Mickebwoy” Chojnacki, Michał „Buld” Sokal oraz, co było najbardziej sensacyjne, Olof „olofmeister” Kajbjer. Ostatecznie jednak żaden z wyżej wymienionych nie trafił do międzynarodowego zespołu.

Zamiast nich brytyjska organizacja postawiła na o wiele mniej elektryzujące nazwiska. Nowymi reprezentantami Fnatic zostali bowiem Nikita „Derke” Sirmitev, o którym dziennikarze Weszło również wspomnieli, oraz Martin „Magnum” Penkov – dwaj nastolatkowie stawiający dopiero pierwsze kroki w swoich karierach. O wiele więcej powiedzieć możemy o tym drugim, który jeszcze do niedawna rywalizował na scenie Counter-Strike’a, odnosząc sukcesy wyłącznie na skandynawskiej scenie jako gracz KOVA Esport. W VALORANCIE natomiast związany był dotychczas z CrowCrowd, wraz z którym dotarł do półfinału VALORANT Masters w regionie CIS, ustępując późniejszym wicemistrzom z forZe.

Dziś stałem się częścią drużyny VALORANTA we Fnatic i wydaje mi się, że tym samym stałem się pierwszym Czechem w barwach tej organizacji. To marzenie, które się spełniło. Dziękuję wam za wasze wsparcie i jednocześnie chciałbym podziękować też moim byłym kolegom z zespołu, moim rodzicom oraz mojej świetnej dziewczynie, bez której nigdy bym tego nie osiągnął – nie krył z kolei radości Magnum. Czech dotychczas występował wyłącznie we w pełni rodzimych ekipach, prezentując się na raczej mniej prestiżowych turniejach. A tymczasem już niedługo on i Derke spróbują pomóc Fnatic podczas drugiej tury eliminacji do VALORANT Challengers.

W tej sytuacji skład Fnatic prezentuje się następująco:

  • Jake „Boaster” Howlett
  • Domagoj „Doma” Fancev
  • James „Mistic” Orfila
  • Nikita „Derke” Sirmitev
  • Martin „Magnum” Penkov
  • Jacob „mini” Harris – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nowa nazwa, stare twarze. Alpine prezentuje skład na F1 Esports Series

Przed startem sezonu 2021 dwa z dziesięciu zespołów Formuły 1 postanowiło zmienić nazwę, jednocześnie wprowadzając nową identyfikację wizualną. Jednym...