STS
fot. Flashpoint

Flashpoint powraca jako europejskie kwalifikacje do Majora CS:GO

Pierwsze dwa sezony Flashpointa nie okazały się takim sukcesem, jak niektórzy oczekiwali, ale mimo to międzynarodowe zawody CS:GO powracają. Jednak w dość nietypowej formule, bowiem trzecia ich odsłona otrzymała tytuł pierwszego europejskiego turnieju Regional Major Rankings 2021. Posłuży zatem jako kwalifikacje do kolejnego, sztokholmskiego Majora CS:GO.

Walka o Majora CS:GO w Europie ruszy za kilka dni

Oznacza to, że zmieniają się reguły gry, bo tym razem walka toczyć się będzie nie tylko o pieniężną pulę nagród, ale również i rankingowe punkty, które będą miały znaczenie przy rozdawaniu miejsc na PGL Major Stockholm 2021. – Cieszymy się, że będziemy mogli pracować wspólnie z Valve, gdyż sztokholmski Major CS:GO coraz bliżej. Jesteśmy podekscytowani tym, że możemy podnieść poziom rywalizacji we Flashpoincie, jednocześnie nadal zapewniając wysokie standardy pod względem produkcji oraz treści. Sądzimy, że Flashpoint 3 zaoferuje kibicom emocjonujące rozpoczęcie tegorocznego cyklu eliminacyjnego do Majora, a markom pozwoli w znacznym stopniu zaprezentować się kibicom CS:GO – przyznał Christopher „MonteCristo” Mykles, wiceprezes B-Site oraz komisarz Flashpointa.

Kiedy kwalifikacje do Flashpoint 3?

Udział w trzecim sezonie Flashpointa weźmie szesnaście formacji CS:GO, z czego jedenaście już teraz otrzymało bezpośrednie zaproszenia na podstawie ubiegłorocznego rankingu RMR. Pozostałe piątka zostanie natomiast wyłoniona na drodze procesu eliminacyjnego, który rozpocznie się już 13 kwietnia, zaś jego zwieńczeniem będą zaplanowane na 27-30 kwietnia zamknięte eliminacje.

Harmonogram otwartych kwalifikacji do Flashpoint 3:

  • 13-15 kwietnia: kwalifikacje #1
  • 17-18 kwietnia: kwalifikacje #2
  • 20-22 kwietnia: kwalifikacje #3
  • 24-25 kwietnia: kwalifikacje #4

Sam główny turniej rozegrany zostanie natomiast między 10 a 30 maja. Jego lista uczestników prezentuje się następująco:

Astralis BIG FaZe Clan Fnatic
FPX G2 Esports Heroic Ninjas in Pyjamas
North OG Team Vitality zamknięte el.
zamknięte el. zamknięte el. zamknięte el. zamknięte el.

Co dalej z Flashpointem?

Sytuacja ta jest sporym zaskoczeniem, tym bardziej że kilkanaście miesięcy temu kilka organizacji wyłożyło spore pieniądze, by zyskać status partnera rozgrywek, a z uwagi na status turnieju RMR nie będą one mieć pewnego udziału w trzecim sezonie. Jak jednak zapewnił MonteCristo, to jeszcze nie koniec organizowanej przez B Site imprezy. – Flashpoint nadal jest własnością partnerskich ekip i obecnie prowadzimy rozważania na temat naszego modelu biznesowego, który w wyniku pandemii został zakłócony. Jesteśmy otwarci na wiele różnych opcji i będziemy wyczekiwać na sukces Flashpointa 3, by potem poinformować o tym, jak widzimy nasz turniej w szerszej perspektywie – przyznał Mykles w rozmowie z Dot Esports.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Hans Sama Rogue LEC

Strzelec Rogue głodny tytułu mistrza LEC. "G2 na pewno będzie silniejsze niż w ubiegły weekend"

Już jutro rozpoczyna się ostatni weekend w ramach play-offów League of Legends European Championship 2021 Spring. W sobotnim starciu Rogue będzie walc...